Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • smilecat

    aktív tag

    válasz Degeczi #1718 üzenetére

    arra példa hogy a prc-ben nem fogsz ilyen betűtípusokat ilyen formázással ilyen elrendezésben megcsinálni... se egy ilyen "csíkos" hátteret berakni a szövegmező mögé... bár lehet te ügyesebb vagy nálam...
    persze lehet képeket beilleszteni, dőlt és félkövér betűket/stílusokat igény szerint létrehozni, de nem lesz akkor sem ilyen. A prc elvileg csak szöveg, az is ömlesztve, nos én azt is formázom ennek megfelelően, persze kissé butítva...

    Az epub már más tészta, mert rugalmasabb, viszont még egy készüléken sem láttam, hogy egy elkészített epub ugyanúgy nézzen ki. Ezért hanyagolom is, bár gyorsan létre lehet hozni a html fileból..

    @Biga:

    Igen, A6-os formátum, nem véletlenül találtuk ezt ki anno amikor elkezdtek beszivárogni az ebook olvasók...
    Ez van legközelebb a 6"-os olvasók képernyőméretéhez, ehhez van optimalizálva és mindenhol ugyanúgy fog kinézni.
    Először A5-el próbálkoztunk, de nem vált úgy be mint ez, aztán használtuk a Kindle méretet (9x12cm) az meg már kicsi némely formázáshoz...

    PDF-ként osztom meg, mert nem érdekel a többi formátum...(de prc-n olvasom, javítom) lehet, hogy nem ebook formátum sokak szerint, (szerintem sem) de akinek nem tetszik nem tölti le vagy ha igen akkor majd konvertálja át saját magának... kicsit dolgozzon vele ő is... :D

Új hozzászólás Aktív témák