Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bozont

    veterán

    válasz AtHoS #6283 üzenetére

    Elviekben a DVI csatlakozás esetén szebb kép jelenik meg a monitoron, hiszen itt már digitális jel megy a kábelen a D-SUB csatlakozással ellentétben. Mivel ott analóg jelről van szó crt monitor esetén egyszer (digitális => analóg, bár ez elkerülhetetlen mivel a crt analóg jellel dolgozik), míg tft monitornál kétszer is történik konverzió (digitális => analóg, aztán pedig vissza analóg => digitális), ami ugye képminőség romlást eredményezhet. Gyakorlatban viszont nincs összehasonlítási alapom, így nem tudom tényleg így van-e, de szerintem manapság már elég jó elektronika kerül a a videókártyákra és monitorokba is, talán nem annyira észrevehető. Viszont a DVI-nak más előnyei is vannak a másikkal szemben, pl automatikusan belövi a monitor a kép pozícióját nincs az hogy elcsúszik jobbra vagy balra. Na meg a natívtól eltérő felbontás esetén képes megtartani a képarányt, nem húzza szét a képfelület egészére. És ott az EDID ami a monitor és számítógép közötti kommunikációt hivatott elősegíteni, jobb beállítást, kalibrálhatóságot tesz lehetővé és stb.
    Szerintem manapság már mindenképpen DVI-t érdemes használni, nincs azzal semmi probléma, minden szempontból jobb mint a D-SUB. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák