Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zlcsi

    senior tag

    Van egy nagyon érdekes problémám egy msi R9 280X videokártyával van gondom.

    Előtte egy ugyan ilyen gigabyte volt a gépben, és az hibátlanul működött.

    Beszerelés után a gép nem indult 1 hosszú és 3 rövid sípolás után nem jutott tovább.

    Kivettem a kártyát, visszaraktam, ram-ot kivettem átraktam, cmost törötlem, semmi sem segített, majd egyszer csak a 10. kártya kivétel és vissza rakás után elindult.
    Egész nap ment játszottam vele, terheltem, de semmi gond nem volt, estére kikapcsoltam a gépet, majd reggeli indításnál ismét 1 hosszú és 3 rövid sípolás.
    Ismét szétszedtem a gépet, de nem volt hajlandó elindulni, majd ismét semmihez sem köthetően elindult.
    Tápot cseréltem, biost frissítettem az alaplapon és a video kártyán is, futtattam a memtest86-ot, és a video memorys stress test-1.7-et de semmi hibát nem talált.

    Asus Z87-K; intel i5 4670; 8giga ram; MSI R9 280X Gaming 3G 3GB GDDR5 PCIE; Chieftec 750W

    A dolog érdekessége, hogy rájöttem csak akkor csinálja ha hosszabb időre van kikapcsolva a gép, tehát ha egyszer elindult hiba nélkül megy bármilyen terhelés alatt, majd kikapcsolom és rövid időn belül vissza akkor hiba nélkül indul, de egy éjszakányi kikapcsolt állapot után sípol.
    Az utóbbi időben azt csinálja, hogy első indításnál sípol, kinyomom, majd megint indítom és elindul, hiba nélkül, anélkül, hogy belenyúlnék a gépbe.

    Más video kártyákkal (többel is próbáltam) semmilyen hiba nem jelentkezik.
    De ezt a karit is átraktam másik gépbe, egy sokkal gyengébbe, és hiba nélkül indul. Létezik, hogy nem szereti két alkatrész egymást?

    Még annyit tudok csinálni, hogy az egyik haveromnak ugyan ilyen msi-je van és kicseréljük, hátha ez megy nála, az meg nálam,
    mert a szervizzel már beszéltem, hogy így esélytelen, hogy kicseréljék, mert csak az én gépemben produkál hibát...

    valakinek valami ötlet?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák