Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Clickbait

    aktív tag

    Sziasztok!

    Na, egy olyan fantasztikus probléma ütköztem, ami már harmadik napja tart! Azért tartott eddig, mert egyszerűen nem tudtam mitől zúg a gépem.

    A probléma a következő:

    Ha mozgatom az egeret, ilyet furcsa, elektromos, vagy nem is tudom kicsit sipolós magas hang jön a gépből.
    Viszont, harmadik napja ez a hang folyamatosna jelen van, csak kicsit mélyebb hangzással amikor nem mozgatom az egeret. Ahogy mozgatom, a mély hang mellett megjelenik magasabb hangon.

    Talán olyan hangja van, mint amikor egy régi rossz merevlemez adatot ir, nem is tudom elég érdekes.

    Napok óta próbálom kifülelni, mégis honnan jöhet a hang, amikor 10 percre a monitorom fölé hajoltam, ami mögött közvetlen fal van, és tisztán hallottam a zúgást, a gépem tápja a fal felé néz, mondom mengézem hátha a táp rossz, és nagy valószinűséggel az.

    Volt tippem alaplapi IO portokra, talán ott zúg valami, HDD-re, ventillátorokra, új VGA-ra..

    Egyik se volt az igazi, nem zúgtak.

    Van egy tippem, mégpedig hogy egy 350Wos (tudom, hogy nagyon kevés) tápról van szó, van vagy 5 éves.
    FSPről van szó, és a következő specifikációt hajtja meg úgy ahogy:

    Abit ip35 deszka
    Q6600 @3.00Ghz (igen még overlockoltam is, alapból 105W a fogyasztás Intel szerint, viszont feszültséget nem emeltem, igy nem tudom mennyit ehet)
    Asus HD 7850 OC- azóta az OC-t levettem. (Asus szerint minimum az 550Wos táp ;] )
    8GB (2x1GB Corsair XMS2, 2x2GB Geil Value)
    Samsung 501lj HDD, ezt már régóta szeretném cserélni, mert kicsit haldoklik, de nem ez adja a hangot.

    A kérdés, esetleg a túlzottan kihazsnált táp okozhat ilyne problémát?
    Egyébként a VGA-t nemrég vettem, illetve a plusz 4GB RAM-ot, lehet elértem a táp határát?

    You got clickbaited.

Új hozzászólás Aktív témák