Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz fatallerror #14747 üzenetére

    Kezdjük az alapoknál: vidéki kisváros, ősrégi kertes ház, a villany légvezetéken érkezik, tehát minden adott egy jó kis "villámkárhoz".

    A villanyóra dobozba, az óra után, de még ez elosztás előtt beépítettem egy "C"-osztályú túlfeszvédőt a hozzá tartozó kismegszakítóval. Ez összesen kb. 9-10 ezer forint volt, meg 1 óra szerelés. Ez az egész házat védi. Ezen kívül a PC (router, modem, monitor, nyomtatók, stb,) komoly túlfeszvédelemmel ellátott szünetmentes tápról üzemelnek. (A nyomtatók természetesen csak túlfeszvédelmet kapnak, szünetmentes táplálást nem.

    Internetet kábelneten (légkábel), a tv-t meg tetőantennával (MindigTv) kapom.
    A tv-re nincs mit mondanom, jól földelt antennaárbóc az egyetlen védelem, ha zivatar van, akkor az antennakábeleket ki kell húzni (Tv és PC tunerkártya)
    A bejövő kábeles interneten van egy villámvédő dobozka (ezt a szolgáltató adta), a modem után, de még a router előtt az Ethernet mazzag be van vezetve a szünetmentesnek az erre a célra szolgáló portjára, majd onnan megy tovább a routerbe.
    Más védelem nincs, szerintem ez nagyjából elégséges. Szünetmentes: Eaton Protection Station 650.

    [ Szerkesztve ]

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Új hozzászólás Aktív témák