Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geckowize

    őstag

    Sziasztok,

    Lenne egy kicsit noob kérdésem, de most, hogy cseréltem alaplapot (Asus ROG Strix B250F Gaming -> Asus TUF Gaming B460-Plus) és összehasonlítottam az UEFI beállításokat csere előtt (secure boot, sata mode), észrevettem, hogy egy halom beállítás van, amiről fogalmam sincs, hogy mi.

    A kérdésem, hogy tud-e valaki olyan beállítást ami nincs defaultban bekapcsolva és mégis megéri bekapcsolni, jobb a teljesítmény, jobb a hőmérséklet, ilyesmi?

    Konkrétan három jut eszembe:

    1) A SATA Mode: AHCI helyett Intel Rapid Storage Technology-t érdemes bekapcsolnom, vagy azt csak akkor kell ha RAID megy?

    2) Q-Fan controlnál mennyire megbízható ha saját maga kalibrálja be a fan profilokat?

    3) Van két 3 pines Aerocool Dead Silent (DS) 140mm ventim, amelyből az egyiknek már nem jutott CHA_FAN connector, így először a CPU_OPT-ba raktam, azonban úgy láttam Q-Fan controlban, hogy bár DC modeban megy, mégsem ugyanannyi RPM volt, mint a másik, amelyik CHA_FAN-ba ment és ugyanúgy DC mode. Javítsatok ki, ha nem így van, de a DC mode-nál nem konstans RPM-mel kéne menjen a PWM mode-dal szemben?

    További furcsaság, hogy fan profile-t sem lehet rá állítani, míg a CHA_FAN-ba dugott ugyanilyen ventire igen.

    Átraktam CPU_OPT-ból AIO_PUMP-ba, és ugyanez a helyzet. Szívesen fogadnék bármilyen tanácsot. :R

Új hozzászólás Aktív témák