Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zekk007

    aktív tag

    Sziasztok!

    Segítségre lenne szükségem remélem tudtok nekem segíteni. Adott egy Asus P8H61-M LX3 PLUS R2.0 alaplap legfrisebb bios-al amiben lecseréltem a régi 2x2gb Kingston DDR3 1333Mhz ramokat egy 2x4gb Crucial Ballistix Sport DDR3 1600 mhz ramokra. Namost a problémám az lenne hogy ugyan úgy 1333Mhz en mennek az új ramok a gyári 1600mhz helyett.... Pedig van az uefi biosban egy AI Tweaker ablak ahol be lehet állítani hogy 1600mhz menjen azaz gyári értéken de ujtaindítás után nem bootol be a gép csak ki-bekapcs után jelzi hogy Overlock failed s csak akkor indul el ha visszaállítom 1333mhz-re... Ugyan ez a XMP beállításokkal. A vicc hogy a bios SPD menüben felismeri rendesen a ramokat...

    Láttam hogy többen is jelentkeztek ezzel a problémával tehát nem egyedi az enyém viszont érdemleges választ sehol nem találtam... Már kipróbaltam Bios resetet,régebbi Bios visszatételt de ugyan ez a probléma... Pedig csak a gyári tényleges 1600mhz szeretném használni nem pedig húzni mert ugye azt is lehet a Biosában egészen 2200mhz ig a 1600mhz pedig csak gyári érték. Olvastam ugyan ilyen problémával posztokat sőt ugyan ez a probléma jeleztkezett akkor is másoknál mikor 1066mhz ről upgrade-tek 1333mhz re de csak a régi frekvencián ment nekik ugyanezzel a hibajelenséggel... Segítségeteket előre is megköszönném remélem tudtok megoldást én elég amatőr vagyok e szinten... ;) :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák