Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kacsa7

    őstag

    Reggelt!

    Most nézegettem, hogy a Morel Tempo szettnek 6db/oct-os a váltója. Találtam róla képet és valóban a magasat 1 kondi, a közép tetejét 1 tekercs vágja, plusz egy ellenállás van még a váltóban a magas hangerőhö állíthatóságához. Mindez egy 60 ezres szettnek... Ezek alapján jól megválasztva a legegyszerűbb megoldás is szuperül működik normális hangszórón és mégsem csak a leggagyibb szettek vannak 1 kondival vágva. Vagy rosszul látom?

    Ez azért érdekes, mert gondolkozom, hogy a magasomat lecserélem valami 25 v. 28 mm-es selyemre. A mostani mélyközepem (6 ohm-os) hangja tetszik, így ahhoz első körben nem nyúlnék. Aktív fej és hangváltó nélkül viszont kellene valami fajta szűrést beiktatni mindkét hangszóróhoz. Arra gondoltam, hogy - akár a Morelnél - én is 3500-4000 hz körül vágnám 6db-el. Ehhez két normális Bennic kondi és 2 normális tekercs még mindig olcsóbb lenne, mint venni egy pár hangváltót ami isten tudja hol keresztez, másrészt a 6 ohm miatt bukó is az egész, mert a mélyközép teteje nem ott lenne vágva ahol kell. Ha külső crossoverrel oldanám meg, akkor kellene még1 erősítőt bekötnöm, plusz RCA kábelek. Ez így megint drágább.

Új hozzászólás Aktív témák