Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz djmorphy #32714 üzenetére

    Hátha ez segít valamit, bár a tiednek úgy látom van Remote szál kezelése.

    Én még a nyár végén vettem a Blaupunkt gTb 8A-t és az a bejövő jelszintre kapcsol ki-be, nincs remote bemenete. Tesóm - aki autó villamosság szerelő - be is kötötte, kapott egy relét pluszban ami a gyújtási árammal kapcsolja ki-be hogy véletlen se tudja éjszaka lehúzni az akksit valamiért. Ennyire nem bíztam az automatikában és mint látni fogjátok nem volt alaptalan a félelem. Nem is volt vele gond látszólag, aztán egyik indításkor elfelejtettem feltenni a rádió előlapját. Amikor beindítottam a kocsit, elkezdett búgni. Valószínűleg az RCA kábelen a rádiótól a ládáig összeszedett valami zajt valahonnan és erre kapcsolt. Teljesen véletlen volt hogy mikor jött elő. Gondolom előlap és standby mód nélkül a rádió valamit nem csinál az előerősítő kimeneten (nem húzza a jelvezetéket testre vagy tudom is én). Végül is úgy oldottuk meg hogy a rádiónak van egy Remote/tetőantenna jelkimenete ami elég erős volt ahhoz hogy az gyújtási áramra kapcsoló relét vezérelje. Azóta tökéletes hiszen ha a rádión nincs rajta az előlap, a relé sem húz be soha és így tápot se kap a láda. Esetleg a tiedét is át lehet így kötni így egy relével hogy már tápot se kapjon a láda az akku felől ha a rádió nincs bekapcsolva. Lehet itt is valami ilyesmi baj van és ezért kapcsolgat ki-be. De ez csak egy laikus tipp, majd a többiek elmondják róla a véleményüket. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák