Hirdetés

Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz rocket #1 üzenetére

    HW AA tuti nem lesz, ez 1000%. Most is szarul muzsikál már az MSAA, minek erőltetni tovább.

    Ha nem változik némiképp az architektúra akkor a 32 TMU sehogysem jön ki 480 SP-vel. A magyarázat egyszerű, az R600 felépítéséből kiindulva, 120 utas MIMD tömbök lesznek a futószalagok. Ennek ugye egyenes következménye a 6 darab textura blokk. Ha a textúra blokk-ok felépítése nem változik, akkor az 24 szűrőt jelent maximum, mivel ugye egy texturablokk egy 4 utas Gather4 TMU-t tartalmaz. Mivel a 32 matematikailag nem 6 többszöröse, így ezzel a módszerrel bizony lehetetlen a cikkben vázolt felépítés. :U

    Szerény véleményem szerint változni fog a felépítés. :)
    Kéremszépen vegyünk egy egyszerű HD3650-es VGA-t, ami ugye az RV635-ös chipre épül. Ennek a chipnek a sajátossága a 120SP ami ugye 3 darab 40 utas MIMD tömbböl jön ki. Textura blokk-ok tekintetében ez rögtön adja a kettes számot ami a fentebb írtak alapján 2 darab 4 utas Gather4 TMU-t tartalmaz. Pusztán halkan jegyzem meg, hogy az RV635-ös chip gyakorlatilag negyede a pletykákon alapuló RV770-nek. És miből van nekünk négy a jelenlegi Ring memóriavezérlőnél? Hát persze, az állomásokból. :DD Mit szolnátok ahhoz ha azt mondanám, hogy az RV770 gyakorlatilag 4 darab RV635? Persze én ezt nem mondtam, csak halványan bepötyögtem. :))

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Aktív témák