Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ronson

    őstag

    válasz kraftxld #17393 üzenetére

    Ez nem teljesen így van. Én tipikusan "főnyeremény" munkavállaló vagyok, ahogy egy volt munkáltatóm fogalmazott, aki mindenhez ért, mindent megcsinál, rendszerben gondolkozik és gyakorlatilag mindenhol a céget magaménak tekintvén és annak megfelelő hozzáállással dolgozok. Gyakorlatilag, az életemet alárendelem, folyamatosan a munkámnak. Viszont így pont jó nekik, hogy nincs diplomám, mert szar-húgyér tudnak foglalkoztatni, előre meg nem léphettem soha, mert gyakorlatilag pótolhatatlan voltam. 2 főmunkahelyem volt otthon, az egyiktől, egy multitól 1,5 évig hívogattak, mindig egy kicsit többet ígérve, amíg találtak egy embert, aki többé kevésbé el tudta látni a munkám. A másik meg egy magyar középvállalkozás volt, ahol szintén tárgyalni szerettek volna a bérről, mikor már beadtam a felmondásom, illetve ott egyszerűen tudtak pótolni, mert felvettek helyettem 2 embert, illetve a managerem magára vette a munkám bonyolultabb részét. Mindezen munkahelyek mellett, 7 évig másodállásom is volt, illetve plusz a maszek, de évente több mint 300 napot dolgoztam és volt , hogy előfordultak 30+ órás munkanapjaim is sokszor. Mindezzel meg tudtam keresni 160-180e-et havonta, néha kicsit többet. Kapják be, büszkeség is van a világon. Ebbe kicsit belefáradtam otthon.

    Most, itt egyelőre még a nyelvel küzdök, hogy valamerre komolyabban elindulhassak, de borzasztó, mennyire nincs hozzá érzékem, valószínűleg az iskolába is ezért nem ragadt rám, csodálkozok, hogy tudtam egyáltalán magyarul megtanulni. Pedig a matek, fizika, kémia, földrajz, illetve mindenféle gazdasági tantárgy, esti mese volt nekem a suliban. Jövő nyárra, ha törik, ha szakad el kell érnem egy társalgási szintet.

Új hozzászólás Aktív témák