Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KillerKollar

    senior tag

    válasz gabika1972 #49595 üzenetére

    Én 360-ért csaptam le egy TUF 3080-ra, egyrészt azért, mert szerintem a 3070 megjelenése után, illetve ha beáll a 3080 ára és lesz készlet akkor a 2080 Ti-men még többet buktam volna, kb annyival többet mint amennyivel többet fizettem a 3080-ért.

    Másrészt pedig azért, mert mindenféleképpen szerettem volna fejleszteni a Cyberpunk 2077 megjelenése előtt. Tegnap jelentette be a Zen 3-at az AMD, de mégis november 5.-től lehet majd csak kapni.
    Az majdnem 1 hónap difi, a nagy Navi kártyákat pedig október 28.-án fogják csak bejelenteni, tehát nem kizárt, hogy csak a Cyberpunk megjelenése után (november 19.) fognak majd boltba kerülni, de még ha nem így lesz, akkor is azért mire Magyarországon kapni lehet őket rendesen az 1-2 hét minimum HA tényleg nem lesznek olyan készlet problémáik mind az Nvidiának.

    Persze így is lehet várni, akinek nem fontos, hogy első nap játszon a Cyberpunk 2077-el, vagy hajlandó kompromisszumokkal játszani, én sajnos nem ilyen vagyok, ezer éve várok rá és szeretném maximum grafika mellett élvezni.

    Tudom, hogy lesz még olcsóbban is 3080 ez van. Tudom, hogy lesz 20 GB-os változat is, de szerintem nem lesz gyorsabb, mert a 3080 10-15%-ra van a 3090-től, ha belövik a 2 közé és 5%-al gyorsabb lesz na bumm, egy konzervatív OC és ott vagyok.

    A 10 GB VRAM azoknak lesz szar akik meg szeretnék tartani a kártyát 3-4 évig.
    Én minden generációban cserélni szoktam a kártyáimat, ha minden jól megy akkor legközelebb se lesz másképp.

    Az elkövetkezendő 1.5-2 évben pedig elég lesz a 10 GB 4K-ban is, a fejlesztőknek nem érdeke olyan játékot csinálni amihez az aktuális felső kategóriás kártyák memóriája sem elég, a játékosok nagyon kis százalékának lesz 10GB-nál nagyobb VRAM-al rendelkező kártyája.

    Nem mindenki veszi meg a legújabb kártyákat, az előző generációs kártyák közül csak a 2080 Ti-nek volt több VRAM-ja de annak is csak 1GB-al és kevesebb sávszéllel. Ráadásul ha a 20GB-os változat nem lesz gyorsabb mint a 10GB-os, vagy csak alig és 200-300$-al hosszabb lesz a 10GB-osnál akkor nem lesz akkora sláger az sem...

Új hozzászólás Aktív témák