Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz Kupszi #47594 üzenetére

    Ugye a gyártástechnológia csökkentésével egyre kisebb helyre tudják ugyanazt bepakolni (ami 10*10cm volt, az 6*6-ba belefér, de pont emiatt több mint 50%-kal több cuccot tudnak 10*10cm-es helyre bepakolni, mint korábban), viszont emiatt pont h nehezebb is lehet hűteni.
    Ettől függetlenül ezt a watt-temető jelzőt én hanyagolnám, mert a folyamatos fejlesztéseknek köszönhetően azonos fogyasztás mellett jóval-jóval több teljesítményt tudnak a mai kártyák produkálni.

    Saját példa: 2db HD Radeion 4870-essel evett a teljes konfigom 550W-ot játékokban, vettem egy GTX 680-ast, és 300W-ból megvolt ugyanaz a konfig 2x teljesítményel!!! Később gépfejlesztés @4GHz core2quad Q9550-ről @4.4GHz i7-5820K-ra egy gtx 970-es társaságában, és 300W környékéből volt jóval több procierőm és 50%-kal erősebb gpu-m játékokban. Ezek saját konnektorról mért mérések frissen a gépcserét követően ugyanazon játékokkal.
    A neten persze fent van melyik kártya mennyit eszik (tehát nem a teljes konfig), de erre is jó példa h az 1080Ti 270-320W között fogyasztott (tuning függvényében), egy RTX 2070 Super pedig 210-240W-ból megoldja ugyanezt a teljesítményt.
    A GTX 980Ti 250W-ot eszik, a vele azonos teljesítményű GTX 1070 160W-ot, a csak 20%-kal gyengébb 1660Ti pedig 116W-tal gazdálkodik... Most pedig jön a még újabb generáció mindkét oldalról.
    Itt egy 4 évvel ezelőtti fogyasztási táblázat:

    Szerintem semmi ok az aggodalomra :)

    Ha arról lenne szó, hogy a big navi 2db RX 5700XT chip 1db nyákon (tehát 2gpu-s videókártya), az sem lehetne probléma, mert már létezett 507W-ot fogyasztó R9 295x2 és 422W-ot fogyasztó 2gpu-s HD7990 is, 2db RX 5700XT órajelweak nélkül pedig 408W-ot enne ezek alapján. De azt tudjuk, hogy 2gpu-s rendszereknél mindig visszább voltak véve az órajelek, tehát ennél biztosan kevesebb lenne ha ilyen lenne.
    A pletykák alapján viszont 1gpu-s lesz a big navi, gondolom a gyártástechnológián is pofoztak 1-1,5 év alatt vmennyit (10-20%-ot javíthat a dolgokon), és az architektúra is fejlődik RDNA 2-re (ilyesmi is szokott 10-30%-ot segíteni), szóval ezek alapján ha 2db RX 5700XT fogyasztását le is tekerjük a gyártástechnológia finomhangolása miatt 408W-ról 350W-ra, amihez viszont hozzácsapjuk az architektúrabeli fejlesztést, akkor megkapjuk 350W környékén a duplázott RX 5700XT teljesítményt.
    És igen, látva az RTX 3090-es hűtését, simán ekörül alakulhatnak a zöld és piros oldal csúcskártyái.

    Ugye léteznek aftermarket gpu coolerek (!= custom coolerű gpu-k!), mint az arctic vagy a raijintek. (ezek 4slotosak is lehetnek) Tudom, hogy főleg a gpu-k esetén a vizezés csodákra képes, de aki nem vízpárti, annak ezek a legjobb alternatívák egy sima reference kártyához párosítva :)
    Csak legyen kompatibilis verzió az új kártyákhoz.

Új hozzászólás Aktív témák