Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stratova

    veterán

    válasz Kvg #37213 üzenetére

    Ó én kiegyezek ezzel reálisnak is tartom ilyen kártyám nem lévén (izzana a Node 202 ha egyáltalán beférne :D). Ja nem mivel új korában méretezték 450 W-ra az SFX tápomat :DDD (azaz én ebbe a gépbe legfeljebb 150-175 W VGA-t mernék tenni, de akkor jól át kell gondolni a szellőzést).

    A két fogyasztásérték csak azon tesztekből származik ahol Vega 56-ot 1710 MHz-re 64-et pedig 1980-ig kergették. Nagyon látszik ezen a dizájnon hogy a sweetspot valahol 1200-1300 környéke. itt csak azért hoztam fel példának, mert 14 nm-en is elérhető volt 1600+ MHz akár gyári értéken boost akár OC képében valósan tartható órajelen, csak egyszerűen nem érte meg. Viszont az 1700 MHz már 12 nm-en sem kellene hogy legalább OC sznten gondot okozzon (akár egy RX 590-nek) 7 nm-en pedig elvárható lenne asztali kártyák terhelés alatti medián órajelének.

    Hmm érdekes jószág ez a Red Dragon, hogy beérték egy méretesebb de csak 2 slotos hűtővel, gondolom magasabb órajelen max Red Devilt néznél meg, ha egyáltalán.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák