Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • komi77

    senior tag

    válasz TheProb #10111 üzenetére

    Hali! Alapon nekem is 2133-on látta a 3200 Mhz Corsair memóim. D.O.C.P. beállítással egyből 3200Mhz-re ugrott ill. a legújabb bios esetén 2933-at ajánlotta fel - bár egy felnyíló listából tudok mást is választani. Nálam 3200 Mhz-n sem volt boot probléma, sőt azóta is 2933-on használom. Amit írtál az egyéb érdekességeknél nálam nem fordult elő. Viszont kb. két hete folyamatos gondjaim vannak: játékok közben "a windows hibát talált a program futása közben ezért leállítja.." üzeneteim vannak. Játékokat ledobja viszont a gép nem fagy le. Nem tudom, hogy nem-e a rendszer stabilitásával van-e a gond. Több ötletet is kaptam, hogy miket csináljak meg. Az biztos, hogy tegnap néztem az eseménynaplót és 24 óra alatt - ha jól emlékszem - 197 hibát jegyzett a win10. Két hétre visszamenőleg kb. 1500-at. (Egy dolgot még kipróbálok feltétlen: UEFI-s telepítésnél GPT-t kell választani, nálam biztosan tudom, hogy MBR van. Egy vga okozta stabilitási problémát pusztán ennyivel megoldottunk a hétvégén.) Hardware hiba bejegyzések között semmi. Valami win10 sys probléma van. Szóval nálam összességében nincs olyan típusú probléma mint Nálad viszont valamiért - csak játékok alatt, és nem mind online - folyamatos a hiba. Tök furik ezek is, mert ledobja a játékot amit azonnal újraindítok és mintha misem történt volna megint 2-3-4 óráig játszunk. Tegnap pl. egy ilyet sem csinált egész nap. :F Még a HEPT letiltásán gondolkodom. Ezt más alaplapoknál is javasolják. Igaz fogalmam sincs hol találom biosban, viszont win alól is le lehet tiltani. Talán segíthet a stabilitásban - bár lehet semmi köze ehhez. Szóval kicsit vegyes a véleményem. Elsődlegesen pozitív mert rengeteg beállítás mellett rohadt pörgős a gép és nagyon jók a gyári appok is. Másodsorban - és ez lehet, hogy nem az alaplap okozta probléma - viszont ez a rövid idő alatt produkált rengeteg win hiba és játék ledobálások nem tudom, hogy minek a következményei. Az is igaz, hogy jelenleg a legfrissebb win 10-et használom ami talán még nem a legkifinomultabb. Én ha megoldódna a játék alatti hiba jelenség biztos nem cserélném másik gyártó lapjára (legfeljebb ennek az X370-es verziójára). Nincs ellenérzésem egyik márka irányában sem de nekem eddig az Asus vált be leginkább.

    Szegény ember kézzel nőz.

Új hozzászólás Aktív témák