Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz füles_ #3786 üzenetére

    Asrokcon elvileg az NB voltage is állítja a SoC Voltage-et. Az Asorck OC fülön.

    Egyébként nagyon sok fesz megvan külön az Asrock OC fülön és a Zenhez tartozó gyári AMD CBS/PBS beállításokon belül is. Az OC fülön tudsz válogatni elvben, hogy honnan vegye az értékeket de nekem B450M Pro4-en az a tapasztalatom, hogy összevissza működik.
    - Van ami tök ugyanazt állítja OC és CBS/PBS menüben is.
    - Van ami csak az egyik helyen működik fixen, akkor is ha váltogatok melyik legyen aktív.
    - És van ami abszolút nem megy sehonnan.

    Szerintem:
    MEM VDDIO = DRam voltage (nem biztos)
    - Asrockon hiába állítok VDDIO-t, a Ryzen Master mindig 1.2V-ot ír csak. Dram voltage-ez tudok állítani de semmi nem méri így nem tudom ellenőrizni.
    - Giga lapon Dram voltage-at állítok és RM-ben a VDDIO mellett változik az érték.

    APU VDDP
    - Ez tudtommal a GPU-nak adott fesz.

    V1.8
    - Passz, de nem láttam, hogy bárki piszkálná.

    VTT MEM
    MemVref
    - Termination voltage-ek. A Dram(VDDIO) / 2-re érdemes belőni, de alapból így működnek. Asrockon szintén nem működnek nálam RM szerint, Gigán pedig automatikusan emelkednek a Dram/VDDIO-val.

    VDDCR_CPU
    - Erről találtam olyan leírást is, hogy ez maga a cpu vcore, máshol külön írják... de beállítás alapján vcore-nak tűnik.

    +1:
    CLDO_VDDP
    - Ez elvileg a ram tuningot stabilizálja, de amennyire látom itt különböző fix értékekkel érdemes próbálkozni, nem a nagyobb=jobb elven.
    Ezen kívül nekem még a procODT + CAD_BUS állítás segített sokat ramnál. Ryzen Ram Calculatorral érdemes nekiesni.

Új hozzászólás Aktív témák