Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kaspest

    csendes tag

    Sziasztok

    Csak vettem egy: ID-COOLING FROSTFLOW 240VGA hűtőt
    Sapphire NITRO+ RX 480 OC 8 GB verzióra

    Kb fél napos művelet kompatibilissé tenni és kellenek hozzá plusz alapanyagok:
    -VRM hűtést meg kellett oldani valahogy, így egy régi alu hűtőt szét kellett vágnom kifúrnom a rögzítő pontokon.
    -alkoholos törlő kendőt nem adtak, a memóriák letakarításához, szerencsére volt itthon még pár darab.
    -Nem bíztam a gyári hővezető kétoldalas ragasztó lapokban ezért még csináltam egy "drót" extra rögzítést ami nem engedi a fan-ba beleesni a hűtőbordákat.
    -A dobozban volt hővezető paszta, benne is maradt, használtam a jó öreg MX-4-et.
    - 2 ram hűtőbordát le kellett reszelnem mert az egyik a vízpuma miatt a másik meg a rögzítő keret miatt nem fért el rendesen (itt is kellett egy kis kreativitás, hővezető padot is kaptak így a vízpumpa is von el hőt a lereszelt részeknél, szerencsére elég puha anyagú amit használtam így nem kellett félnem, hogy a vízpumpa meghúzásánál esetleg sérül a ram.)
    -A gyári Sapphire backplatet vissza lehet rakni mert elég nagy furatok vannak rajta, amin át mennek a vízpumpa rögzítő csavarjai, viszont a gyári csavarokhoz anyákat és szigetelő gyűrűket kell keríteni, vagy más csavarokkal kell felrakni.
    -Én esetemben a gyári vízpumpa rögzítő anyákat is le kellett cserélnem mert túl magasak voltak és nem fértek el a cpu hűtőm miatt :)) .(mATX lap szépségei)

    Pozitív:
    Adtak egy fan splitert ami 1to3(ezt használom a radiátoron lévő 2 fanhoz és a vgan lévőhőz), adtak pluszba egy csomó ram sünit, egy molex to 2 fan connector átalakítót, egy sata to fan átalakítót (ezzel megy a vízpumpa)

    Számok:
    GPU mag 75 fok helyett 54 fok lett.
    VRM 85 fok helyett 70 fok

    konklúzió:
    megszűntek az idegesítő vga fan felpőrgések.
    -gyári beállított értékek mellett lehet játszani, nem kell alul feszelni.
    -a vízpumpának van egy alap zaja de sokkal halkabb mint a gyári hűtő.

    összességében ha valaki neki akar vágni, készítsen oda egy üveg vízet, mert egy szuszra nem lesz kész :D

    A radiátornak a házamban nincs gyári helye ezért került oda ahol van. (amúgy is jobb oldalról 3 db 9 cm-es fan fújja be a levegőt.




    Örültem, hogy megoszthattam veletek eme Frankeinstein Rx 480-at.

    I7 3770 @ 3.9 ghz Gigabyte h77m-d3h, 32GB ddr3 1600 mhz ram, 1TB samsung 870 ssd, Sapphire RX 480 nitro OC + 8GB @1342MHz, Seasonic 850W psu, Fractal Design focus G , Scythe mugen max II cpu cooler.

Új hozzászólás Aktív témák