Hirdetés
-
PROHARDVER!
AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
arn
félisten
en ugy tudom olyan eger kell, ami mindket protokolt tamogatja. A modern usbs egerek mar nem mukodnek ps2kent.
facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld
-
válasz Sanchez638 #73300 üzenetére
Megfelelő konvertert vettem, az van.
A 3 test probléma nem megoldható.
-
-
-
envagyok
veterán
Sikerült végre találnom ddr2-1200 ramot 2x2gb-ost.
Eddig még csak látni se láttam.
A kérdés az lenne, hogy melyik chipkészlettel melyik procival lehet/érdemes teljesen kihajtani, és melyik procival?
Van sok tuninglap a gyűjteményemben, 965,975,p35,p45,x38,x48,nforce680i,780i, 790i
Ebből a 790i az nem jó mert ddr3-as, ahogy az x48/x38/p45 lapjaim egy része is. -
Czo
addikt
válasz envagyok #73306 üzenetére
Nekem van egy Gigabyte P45-os, abban a specko szerint ahogy nezem, 1333-ig mehet a DDR2. Bar en csak 800MHz DDR2 memoriat hasznaltam benne (van benne 2db 2GB es 2db 4GB modul, osszesen 12GB DDR2 memoriaval).
-
cskamacska
addikt
válasz DarthSun #73293 üzenetére
Amilyen az MVP3/ALi V/SiS 530 AGP implementációja, azért nem kár..
Persze itt a rakás ISA lenne a poén, 5 ISA+2PCI, vagy 6 ISA+1 PCI messze a legtöbb amit eddig láttam. P1 lapok eleve visszavágták az ISA darabját 3-ra, P2 lapok 2-re, integrált és PIII feletti lapokon meg vagy egy kallódott, vagy egy sem volt.
Amúgy gyanúsan alacsonyan áll még a licit, pedig régebben azt láttam hogy 10k-ért tépik egymást bármilyen szakadt 5ali61 deszkáért is a népek. Trident Balde3D-nek is egész tűrhető a VESA/DOS kompatibilitása.
Én magam az ISA tekerős, mindenbeállítós korszaktól kezdek elhatárolódni(mármint mégjobban mint eddig), egy korai, semmivel nem integrált 486 laptól szerintem már PTSD-t kapnák.
Éppen ezért arra gondoltam hogy a MediaGX lesz a minimum, már az is "túl 486-os" talán, i865-ös Socket 775 a fő retró gép SSD-vel, többinek meg rezeg a léc.Persze ez a szoftveres oldalról a szemlélet, Duke nem kérdez vissza GTX1060 alól indul vagy Tseng ET6000 alól. Anno PCGuruban olvastam hogy butaság hardvert gyűjteni, mert mindig a szoftver a lényeg. És ha XP(ma ugye Win10 ) alól, DOSBox-ban, MIDI emulátorral megy úgy mint egy 15 éves korhű gépen, akkor pont nem marad le az ember semmiről.
Hardveres szemlélet meg az, hogy vesz az ember egy GUS Classic-ot Voodoo 5 5500 PCI-vel 2,5 veséért (vagy lomizik a piacról vese nélkül), és majd kerít alá valami játékot ami talán kihasználja valamelyiket.[ Szerkesztve ]
"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"
-
Frawly
veterán
válasz cskamacska #73309 üzenetére
Ez a sok ISA foglalat eléggé csak cirkuszi mutatvány. Azt tudni kell róla, hogy az összes ISA foglalat ugyanazon a 16 bites, 8 MHz-es, max. 8 MB/sec sávszélességű ISA buszon osztozik. Na már most mikor már 5-6 kártya (közöttük ilyen nagyobb sávszéligényű MPEG meg SCSI kártya, meg esetleg még LAN kártya) próbál osztozni ilyen bolhányi sávszélessségen, nem sok jó sül ki belőle. Sok régi lap BIOS-a már nem is tud lekezelni ennyit, mindenféle IRQ, meg portütközés nélkül, főleg, ha nem PnP-s lap. Nem véletlenül halt ki az ISA foglalat, pedig ipari lapokon néha még mindig van, meg a modern procik és alaplapi chipsetek is támogatják még mindig, csak épp ISA csatlakozóra nincs kivezetve, helyette ilyen hőmérő szenzorok, egyebek használják.
Tényleg csak azoknak piac, akiknek több ISA kártyájuk van, egyik sem sávszéligényes, hangkártya, MPU401, spéci vezérlő (pl. laboros mérőműszer) vagy hardverkulcs (ilyen korai CAD-hez, hasonlóhoz), és a normál lapokon lévő ISA foglalok száma pont nem elég neki, 1 hely még kéne valami szutyok kártyának.
Ez az ISA foglalatok száma addig volt kérdés, míg a 486-os korszak előtt egy csomó minden nem volt az alaplapra meg a chipsetre integrálva, és minden apróságért bővítőkártya kellett, soros, párhuzamos port, IDE, floppy vezérlő, stb-stb.. Akkor néha nagyon kellett a túléléshez.
[ Szerkesztve ]
-
válasz cskamacska #73309 üzenetére
Én elfogult vagyok, látszik is a postjaimból hogy foggal-körömmel védem az MVP3/ALi- t. Nehéz setup, van velük gond, de ettől izgalmas. Aki ezeket stabilra belövi, akkor már gyakorlott a retroban.
Az ALi- val van olyan gondom hogy nem indul benne a R9800Pro, de nem tudok mit tenni, mert képet sem ad...
De mindegy is mert a 9800- al mindenképp az MVP3 a leggyorsabb, hiába jobb az ALi memkezelése.
A több ISA- s setup pedig szintén feelinges (hangkártyákkal persze), kihagyhatatlan, el sem tudnám képzelni az életemet enélkülA 3 test probléma nem megoldható.
-
Fred23
nagyúr
Köszi mindenkinek a hűtős kérdés megválaszolását, ahogy megjön az Acorp lap, tesztelni fogom! A másik S370-esről viszont nem szedem le most a hűtőt, frissen pasztáztam a procit.
-
válasz cskamacska #73309 üzenetére
A DOSBox- os sajna tévedés, félrevezető, soha nem lesz olyan mint az eredeti vason, főleg midi, GUS/Awe szempontból. Pld a GUSClassic/MAX eredeti hangját soha az életben nem fogod tudni megközelíteni sem ilyen emulátoros utánzatokkal.
A 3 test probléma nem megoldható.
-
zotyesz66
őstag
válasz cskamacska #73309 üzenetére
"Amilyen az MVP3/ALi V/SiS 530 AGP implementációja, azért nem kár.."
Ez így, ebben a formában nem teljesen igaz. Ezekkel a chipekkel leginkább olcsó lapok készültek, ahol nem igazán foglalkoztak azzal, hogy betartsák a különböző követelményeket, normális BIOS-t írjanak hozzájuk.
Ahol rendesen megcsinálták, ott nem is volt velük gond, lásd Epox, FIC, DFI lapok. Legalábbis ami a VIA-t illeti. -
-
-
Így most akkor épp aktuális témát folytatok a soros teszttel. K6-2+ - on a sorteszt lemérve.
Hurrá, azért 3DM2001- ben sikerült a bűvös 4000 fölé menni :A táblázat frissítve, a 2. session utolsó oszlopában van a K6-2+. Készítettem a 3 legerősebb K6- ról egy összesített kivágást, az eredményeiket egymás mellé helyezve :
Jól skálázódik. A K6-2+- t a névleges órajelén (5.5x100) nem is mérem le, a plusszosokat 617- en kell hajtani, atomstabilak, valamint a K6-III+ is csak azon lett mérve.
A sima K6-III/450- et még nem mértem, de valszeg nem fogja elérni a sima K6-2/@560- as teljesítményét, mivel antituningos, így jelentős a frekihátránya, melyet az L2 cache sem fog tudni kompenzálni.[ Szerkesztve ]
A 3 test probléma nem megoldható.
-
Frawly
veterán
válasz DarthSun #73317 üzenetére
K6-2-től nem rossz ez. Bár az zavaró, hogy a CPU-Z K6-III-at irkál. Persze azért erősen procilimit, ugyanez a kártya 1 GHz-es P3-mal tudna 6000+ pontot, 2+ GHz-es P4-gyel 10k+ pontot, a kártya meg teljesen kihajtva kb. 15k pont. 3DM 2k1-ben.
Szerintem a K6-3 menne többet is, de lekorlátozza az alacsony órajel, meg az FSB limitáció. Meg az L2 cache is sovány benne.
-
válasz Fred23 #73318 üzenetére
Nagy a kísértés kipróbálni !!! Hatalmas lehet SS7- ben a 6600GT. De...az igazság az hogy a kölcsön kapott cuccért mindíg aggódom, mivan ha épp nálam durran/füstöl el. Egyértelműen látszik hogy ott a kivágás az AGP1-2x- esre...de..akkor Te eszerint még nem próbáltad ?
Az NV6600GT az órajelei miatt fürge kártya, de pld összesítésben, Prescott mellett megverte a R9800Pro :Ettől függetlenül a K6-III+ mellett akármi is előfordulhat, főleg az említett órajel-többlet miatt, akkor is ha a 6600 128bites, a 9800 pedig 256.
Az eredmény azonban (ha elindulna az Epoxban) teljesen egyedi lenne, világritkaság, maga a 2xAGP- s 6600GT is ritka, MVP3- ban szerintem pedig talán senki nem próbálta még.A 3 test probléma nem megoldható.
-
válasz Frawly #73319 üzenetére
Nem rossz, 128Kb kessel is megközelítette a 256Kb kesses K6-III- at.
A CPUz azért írkál a Specifikationnál K6-III- at, mert mindegyik procinak ugyanaz a magja, csak az L2 különbözik, a Name cellát kell nézni, ott írja az aktuális típust.
A K6-III+ órajelben, FSB- ben és L2 kessben is a legnagyobb - az utolsó mondatodat emiatt nem értettem
Többet is megy a R9800Pro, 4GHz- es Prescott mellett meghajtva pld 19574. De az is lehet hogy A64 vagy Core2 mellett mégjobban kilépne.[ Szerkesztve ]
A 3 test probléma nem megoldható.
-
Fred23
nagyúr
válasz DarthSun #73320 üzenetére
Nem próbáltam még soha, mert nem volt 2x-es AGP-s lapom. Hétfőn vagy kedden adják fel azt az egyet, ami lesz. A S370-es lapom, amiben most a Coppermine-T van, sima PCI-s. Szuper lap pedig, de AGP nélkül vennem kellett egy másikat is.
Lehet akkor, majd kipróbálom először én, és ha túléli -elvileg tudnia kéne a 2x-es AGP-t, fizikailag olyannak néz ki, meg a Wikipédia is írja, hogy egyes 6600 GT-k tudják-, utána adom kölcsön. Ami azt illeti, én is nagyon kíváncsi vagyok, elkalapálná -e a 9800 Pro-t. Szerintem az esetek többségében sikerülne neki, de hát ez most csak egy tippelés. -
válasz DarthSun #73321 üzenetére
Ja igen, lehet az volt félreérthető hogy nem a betett képkivágás utolsó oszlopát kell most nézni (ott a sima K6-2 van, melyet korábban mértem), hanem itt a másodikat, tehát a K6-2+ lett most mérve, és az utóbbi van a linkelt táblázat /2.session/utolsó oszlopában.
A 3 test probléma nem megoldható.
-
válasz Fred23 #73322 üzenetére
Úgy már ok, ha kipróbálod. De rizikós azért, mert ha mégsem tudja a 2x- est, akkor nemcsak a kártya durranhat, hanem a lap is...úgyhogy meggondolandó. Mondjuk én t*kön szúrnám magam egy evőkanállal, ha az Epox G2 elfüstölne, már rendkívül ritka, és a világ leggyorsabb SS7 lapja. 100MHz FSB- vel a G5 gyorsabb, de nem bírja a magasabb FSB- t, a nagyobb alaplapi cache miatt, összességében a G2 nyer.
A 3 test probléma nem megoldható.
-
Frawly
veterán
válasz DarthSun #73321 üzenetére
Az utolsó mondatot úgy értettem, hogy a későbbi, modernebb procikhoz képest, amik az említettekkel jobban állnak. Ha ezekkel fel lenne szerelve (de nincs, a K6-3 sem), akkor még többet tudna menni, mármint maga ez az architektúra.
A 19k pont 2k1-ben biztosan alap órajelen volt hajtva? Nekem irreálisan soknak tűnik. Nyilván én is C2D-szintű procival gondoltam, hogy ne legyen egyáltalán procilimit és a kártya kifussa, amit tud. Tehát elméleti max.-ról van szó, hogy világosan látszódjon, hogy melyik retró proci hova limitálja be ezt a maximumot. Ebben az az érdekes, hogy ezt anno nem tudtuk nézni, mert a 2k1 procilimites volt, és mikor a 9800 aktuális kártya volt, akkor egyik proci sem bírta max-ra kihajtani, ez most már csak retrospektív vizsgálható.
Egyébként meg ez az L1, L2 cache is elég érdekes téma, ez az, ahol a modern procik sem fejlődtek sokat, megálltak magonként 64-96 KB / 512 KB-nél, és az L3 cache is csak az utóbbi időszakban, a Ryzenek nyomására kezdett el normálisan nőni. Ez egy lehetséges fejlesztési pont lehetne az állandó csíkszélesség-csökkentés, és magszám-növelés mellett.
[ Szerkesztve ]
-
KROK640
nagyúr
válasz DarthSun #73294 üzenetére
jaja, nem egyszerű.
Hát szerintem megfogom mondani a tisztelt vevőknek, hogy vagy részlet fizetés van (gép elvitele az ár 51%-a után) vagy alku van, de a kettő együtt nem megy.
Igen, netezni asztali PC-n a legjobb, meg filmezni is Az biztos.
Hiába van okosteló (kettő is az egyik egy Honor V20 ami igen jó cucc) meg tablet is, azért PC is legyen.Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
válasz Frawly #73325 üzenetére
Igen, így értem a gondolatsort. A 9800Pro nem alapórajelen megy, a 420- at is megfutja de a kímélés miatt 398/351- en hajtom, tehát tuningolva van így is. A 19574- es result pontos paraméterei tehát :
Proci - Prescott @4009 MHz
9800Pro - @398/351 MHz - jobboldalt a képmentésen látszik is, mivel Win98 alatt nem fut a GPUz, ezért a RivaTunerrel írattam ki.
Valamint minden mérés esetén ezt a @398/351- et alkalmazom, a K6 sor, és a többi SS7 proci mellett is erre állítottam.Valóban nehéz megtudni a végét, inkább csak epenis szerű a 3DM2001 eredmény, de világviszonylatban is sportot űznek vele a mái napig. A gyors proci, pld a Core i7, a kisebb videokat is megpörgeti benne mint állat, odacsap a procilimitnek
Az L1,2,3 cache- k növelése nem egyszerű technikailag, állítólag nehéz szinkronba hozni a maggal, de nem megoldhatatlan, ahogy írod, az utóbbi időben kénytelenek voltak fejleszteni. Ezt is meg a több magot, ezekkel lehet még növelni a hatékonyságot. A csíkszélesség már nem nagyon tud lejjebb menni, lassan 1 atom méret lesz
[ Szerkesztve ]
A 3 test probléma nem megoldható.
-
KROK640
nagyúr
válasz Frawly #73325 üzenetére
"Egyébként meg ez az L1, L2 cache is elég érdekes téma, ez az, ahol a modern procik sem fejlődtek sokat, megálltak magonként 64-96 KB / 512 KB-nél, és az L3 cache is csak az utóbbi időszakban, a Ryzenek nyomására kezdett el normálisan nőni. Ez egy lehetséges fejlesztési pont lehetne az állandó csíkszélesség-csökkentés, és magszám-növelés mellett."
Épp a minap gondolkodtam el ezen. L2 már nagyon régóta nem vagy alig növekszik, az L1 meg még régebben, nagy divat lett csak az L3-at bővíteni.Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
KROK640
nagyúr
Bizony jó cucc! Mondjuk fura módon megkockáztatom, hogy a Lumia 630-asom (amit szintén imádtam) jobb képeket csinált, hiba 5MPix szemben az itteni 48MPix-el szemben.
De ettől eltekintve az XPeria Z2-esemet is torony magasan veri. vagyis azt mindenben.
Igaz pl a Lumia 630-al összehasonlítani nem fair, mert az újonnan volt 230eurba (akkor 65 ezrembe) a Honor meg majdnem 230 ezer ft, ami csaknem a négyszerese (tehát kategóriákkal feljebb) és van köztük vagy 5 év a Honor javára.Volt már, hogy nem voltam otthon, és így gép nélkül a Honorral kellett kihúzzam, és meglepően jól szerepelt.
Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
Frawly
veterán
válasz DarthSun #73321 üzenetére
Valóban, akár 26k pont körül is hoz 2001SE-ben a 9800Pro, némi tuninggal, de még P4 mellett. De 5 GHz-re moddolt Core2 Quad Extreme-mel a 42k is megvan, igaz itt már a kártya is +40% tuninggal van, ami ultrabrutál.
Ennek alapján a 30k közeli nem irreális egy jobbfajta C2D-val, egy nem túlzottan húzott 9800Pro-val.
-
S3 Diamond Fire GL2 alkalmas valami játékra?
Ez egy S3 kártya ami Ati driverrel megy de IBM chippes -
Czo
addikt
válasz MasterDeeJay #73334 üzenetére
3D Studio Max es az AutoCad mukodott vele Az "eredeti" FireGL sorozat IBM chipsettel, a Diamond tervezeseben jott letre (ezert van a 2-es valtozaton is IBM chip). A Diamond kesobb osszeolvadt az S3-val (ezert szerepelhet rajta S3 es Diamond is), nem sokkal kesobb pedig az ATI megvasarolta (ezert van az utolso driver verzioknal Ati markajelzes). En a 2-vel mar nem talalkoztam, az 1-es valtozat elegge nem volt jatekra alkalmas.
-
gban
veterán
-
-
válasz Frawly #73333 üzenetére
Továbbgondolva az ilyen HardOC futásokat - én mindíg annyit tuningolok csak ami 24/7- ben is megy, valamint komplett konfiggal. 1 szál videokártyával mindíg jobban meg lehet hajtani a rendszert, nálam követelmény hogy a csatlakoztatott hardverelemek is működjenek biztonságosan, hangkártya, hálókártya, már amelyik lapra nincsenek még eleve integrálva. 1 videoval durván meghajtva nemigen ad infot a napi használhatóságról, reálisabb és az átlag felhasználónak többet jelent sztem, a normál, mérsékelt tuning. Pld aki retro gamekkal szeretne játszani, nem fog folyamatosan nitrogént öntögetni egy 5GHz- en hajtott P4- re.
(#73337) MasterDeeJay : csak túlárazott különlegesség, bár nem ismerem a kártyát. Sztem ha ilyen Q1-Q2 szint futtatása a cél, akkor jobban jársz pld egy Ti4200- al. Még viszonylag gyakran felbukkan, olcsóbb, és 2002-3- ig biztosan futtat mindent, megfelelő sebességgel, sőt erős procival későbbit is talán. Amelyik megmaradt még hibátlannak, az pedig nem is hajlamos már megpusztulni, saját tapasztalatom alapján.
A 3 test probléma nem megoldható.
-
Frawly
veterán
válasz DarthSun #73338 üzenetére
Én is így értem. Alap órajel, vagy csak enyhe tuning, ilyen +10% körüli max., amit hosszabb távon is használhatóan bír a hardver. Ezek az extrém tuningok már nem valós jelzés, hogy mit bír az eredeti hardver. A 9800 Pro vége valahol kicsivel 30k alatt lehet, enyhe húzással kicsit felette. Ez is csak azért fontos, hogy utána ilyen retró prociknál tudjuk hova viszonyítani azt a 4-6-10k pontot, és látható legyen, hogy mekkora CPU limit van.
-
KROK640
nagyúr
válasz DarthSun #73338 üzenetére
A gyakorlati hasznos tuning az az ilyen kissebb tuning, amit a hardver napira bír. (na mondjuk én csak hallgassak, 60+ %-os túlhajtással használtam NAPIRA a procimat... ) Én is ennek vagyok a híve.
Ugyanakkor van ennek egy másik aspektusa is : Amikor kíváncsi vagy rá, hogy az adott hardver (súlyosabb esetben az adott architechtúra) mennyit bír, mi lehet a vége? Esetleg odavágni a szomszéd (vagy saját korábbi) rekordjának.[ Szerkesztve ]
Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
válasz KROK640 #73340 üzenetére
Igen, az utóbbi is előfordult nálam is. Rövid időre alkalmaztam, néhány teszt erejéig. Pld a 9800-at is meghajtottam egyszer 418/378- ra a kedvenc SS7 rendszerben, sokat nem nyertem vele, mert a 398/351- el is a 3. helyre vagyok jó a régi versenyben.
Meg a P4- et is 4GHz- en hajtottam a tesztek alatt, de véglegesre 3.7- re állítottam. Ha 4- en stabil volt, akkor napi használatra biztosan jó a 3.7.[ Szerkesztve ]
A 3 test probléma nem megoldható.
-
KROK640
nagyúr
válasz DarthSun #73341 üzenetére
Nálam a különféle szörnyetegek (lásd Be(A)ST) tesztelésén dominált ez nagyon.
De az általad követett elvet alkalmaztam anno öcsém Pentium G3258 Anniv prociját is úgy tuningoltam, hogy 4600-on stabilvolt (lehet feljebb is de nagyon vonyított h nem akar magasabb órajelet), és akkor beállítottam 4400MHZ-re.
Úgy ment neki évekig, aztán egyszer volt egy random kékhalál, rögtön visszaállította 3200MHZ-re,"merthogy az az ördögtől való tuning miatt fagyott le".Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
válasz KROK640 #73342 üzenetére
Az már elég harapós procinak néz ki. Mivel Haswell, gondolom Core ixx core lehet benne, csak az L2 kisebb. Kb félretro már.
Fene tudja, 4.4 évekig, végülis nem kicsi tuning. Főleg a feszemelés degradálhatja idővel ezeket, a freki kisebb mértékben. 22 nanos már, tehát ha nem kis területre tömörítették a magot, akkor jó a hőelvezetése. Lehet hogy csak véletlen kékhalál volt.
A 12 nanos Zen+ is állítólag amiatt jobb a 14- es sima Zen- nél, mert csökkent a csíkszélesség, de a magot ugyanakkora területre nyomták, tehát több a hőelvezető réteg. A Zen2 pedig több félvezetővel került relatíve kisebb területre, terhelésre hirtelen képes felfutni a hőtermelése.A 3 test probléma nem megoldható.
-
KROK640
nagyúr
válasz DarthSun #73343 üzenetére
Igen, erre azért volt szükség mert olyasmi gépet szeretett volna mint az enyém (Core I3 4330) csak épp messze nem volt annyi pénze. Vettem hát neki innen az apróról Intel Pentium G3258 + MSI Z97 GUARD-PRO kombót, meg mellé 8GB RAMot, és úgy voltam vele, hogy majd szépen tuningal behozzuk azt a lemaradást (kevesebb L2, kevesebb szál). A kevés magot hazsnló játékokban egyébként helyenként még be-be érte az én gépemet is, amíg be nem került hozzám a GTX950 (neki HD6850 volt a gépében ekkor).
Aztán évekig ment hibátlanul, jött egy véletlen kékhalál és ő visszament 3200-ra. Manapság hiába van mellette GTX960, én már látom, hogy nagyon kevés az a proci, de épp ma beszéltünk róla, hogy még nem tervez gépet fejleszteni.Mivel végül Intel mellett döntöttem, annak a vonalnak néztem jobban utána.
Ez viszont érdekes :
Megjött az őj gépem (csak még nem raktam össze)
Az alaplapom meg szerintem konkrétan szép, bár érdekes
milyen hatalmas AMD logo van az Intel chipsetes lapon XDInkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
-
KROK640
nagyúr
válasz DarthSun #73345 üzenetére
Jah, szép designos cucc. Remélem a héten lesz időm összeraknia gépet, és akkor majd meglátom "mit mutat a jószág".
na igen, ez ismerős mikor van 1-2 alkatrészed és az már teljesen irányba álllítja a fejlődést. Anno a Phenom 9500-as gépem volt ilyen, hogy lett a CPU meg a VGA, és akkor ezen gombok köré kellett kabátot varrni.
Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
Czo
addikt
válasz envagyok #73347 üzenetére
A Classic is igenyli, ott mas playert hasznalhattal, vagy veletlenul a Microsoft GS lehetett a synth device. Hasznalj olyan MIDI playert, ami gondoskodik a hangmintak betolteserol. Pl. a sima start/run mplayer.exe. A PnP-nek nincs ilyenre szuksege, mert minden hangminta "be van toltve". Ott akkora sound bankot tudsz betolteni, amennyi belefer a kartya RAM-ba (pont ugy, ahogyan az AWE32-nel is). A Classic/Ace/Max sorozathoz pedig van 5.6 MB hangminta es 256/512/1024k RAM, itt szukseg van a lejatszast vegzo szoftver segitsegere.
-
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Milyen TV-t vegyek?
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Honda topik
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Minden (is) kiderült a Pixel 9a-ról
- Mesterséges intelligencia topik
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Kuponkunyeráló
- DIGI kábel TV
- További aktív témák...
- Intel Core i5-11400F 6-Core 2.6GHz LGA1200 Box (BX8070811400F) - Garancia: 2026.07.17
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 10900F 10mag 20szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 9700K 8mag 8szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 7700 4mag 8szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 8700 6mag 12szál processzor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest