Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peace

    nagyúr

    A következő történt velem az elmúlt napokban...a HDMI kábelem elvesztette a HDR képességét. Egyszer csak kiírta a windows, hogy már nem HDR képes a Samsung Q70-esem, csak egy sima 8bit-es kijelző. Vettem egy premium kábelt, visszatért a HDR. Eddig minden rendben is lenne, de a filmek így néznek ki PC-ről lejátszva, ha az NVIDIA vezérlőpultban RGB teljes tartomány van beállítva a tv-re:

    TV saját lejátszójával pendrive-ról így néz ki a kép:

    Szórakoztam a beállításokkal és arra jutottam, hogy ha NVIDIA driverben 4:2:2 korlátozott és 8 bit van beállítva, akkor nagyon közeli minőséget kapok PC-ről lejátszva az alsó képhez. Ez nagyon szuper, de így nem engedi belőni a HDR-t a win 10. Csak és kizárólag akkor, ha visszateszem full RGB-re. Szóval ha játszani szeretnék, akkor RGB teljes kell neki, hogy legyen HDR. Ha pedig nem szeretnék pixeles és ocsmány filmet, akkor mehet vissza 4:2:2-re. :((( Nem szeretnék pendrive-ról filmet nézni. Mi lehet a megoldás erre a problémára? Az az érdekes, hogy semmi ilyen gondom nem volt, mikor júliusban beüzemeltem a tv-t, szépen nézett ki minden PC-ről lejátszott tartalom és soha nem is kellett foglalkoznom az NVIDIA vezérlőpulttal. Csak most kezdődött ez a hülyeség....... :F

    Még ha nem is 100%-ban tv topic-os téma, de hátha sokan néztek filmet PC-ről és tudtok javasolni valamit!!! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák