Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz xmad #57473 üzenetére

    Mackie Onyx DAC+Corsair HS50Pro fejes. A fejhallgató 4 pólusú jack- jét a csomagban található Y kábel 2 db TRS- re osztja szét.
    -a fejes, megerősítem tuti működik, használom, az sima unbalanced stereo kimenet
    -a bemeneteket nemtom, elvileg a TRS az balanced mono(vagy unbalanced stereo) hangszerbemenet, az XLR pedig balanced mono(mivel az XLR az szokott lenni) mikrofon fogadására van
    -mivel az Y csati mikrofonos vége TRS, gőzöm sincs hogy a TRS pontokból mennyi aktív, mi van bekötve, mindhárom, vagy csak a T+S, előbbi esetben az RS lezáródhat, ha balanced a bemenet, melyet a fogadó elektronika vagy lekezel, vagy nem
    -emiatt nem is vettem még hozzá XLR kábelt
    -a kimeneteknél is bizonytalan voltam, de kiderült hogy a két TRS mindegyike unbalanced mono, bal-jobb, tehát így áll össze a stereo táplálás. A T+S dugós bekötés esetén az R+S itt is lezáródik, de tapasztalat szerint nem okoz gondot, legalábbis az Onyx- nek. Az unbalanced dobozokat azért TRS csati T+S táplálással hajtom, jobb a békesség
    -amit nemtudtam, kérdeztem többhelyen is, válasz nem jött(pedig az egyik topicban van aki DAC- ot is épít)

    Kicsit bonyolult lehet elsőre, így képek, ábra.
    A DAC eleje fülesdugóval :

    Hátulról TS kimeneti dugókkal :

    Hátulról TRS->TS csatlakozással(magam köböztem ki, természetesen multival be kell sípoltatni melyik milyen ágba megy :

    Ábra - TRS= T:hegy, R:középső gyűrű, S:a hosszú szakasz, a föld

    Manualból sem derül ki sajnos egyértelműen hogy mit milyen dugóval kell/lehet/szabad csatlakoztatni. Mindenesetre a Solo6C, a T+S szimpla pozitív hullámmal is jobban szól mint bármelyik másik hangkártyám. Az unbalanced füleskimenettel is a legjobb, brutális transzparenciával szól a HS50Pro.

    Más, All : szerdáig megérkezik a balanced dobozpár, gondolom avval mégjobb lesz az eredmény.

    [ Szerkesztve ]

    A 3 test probléma nem megoldható.

Új hozzászólás Aktív témák