A nemrég lezajlott GTC Asia rendezvényen az NVIDIA felvázolta a Kepler és a Maxwell architektúrával kapcsolatos terveket, és ezek alapján látható, hogy az integráció a vállalat elképzelésében kiemelt szerepet kap. Az NVIDIA korábban már bejelentette, hogy a jövőt ARM architektúrára épülő processzormagokkal képzeli el, így a szoftveres oldalon is erre tartanak a fejlesztések. A cég már bemutatta a SECO HDK-t, mely egy Tegra 3-as SoC, valamint egy CUDA platformot támogató NVIDIA GPU társításából álló fejlesztői platform, és az első lépés a cég terveiben a heterogén módon programozható chipek felé.
Hirdetés
A rendszer sajnos nagyon kezdetleges még, de jelenleg ez is elég, ugyanis csupán az a célja a fejlesztésnek, hogy előkészítse a terepet a később érkező APU-knak, melyek az NVIDIA reményei szerint letarolják majd a piacot – elsődlegesen a HPC szerverek szegmensét megcélozva. A vállalat nem bíz semmit a véletlenre, így elkészült a Carma névre keresztelt fejlesztőkörnyezet, mely kiegészíti a CUDA platform LLVM-alapú (Low Level Virtual Machine) fordítóját az ARM architektúrára épülő processzorok támogatásával. Ezzel a rendszer tökéletes lesz a SECO HDK programozására.
A fejlesztőkörnyezet természetesen még közel sem kész, többek között nem támogatja a dupla pontosságú műveleteket, de később több fejlesztésen is átesik. Mivel az NVIDIA ezzel még nem támadja a piacot, így jelenleg a szoftveres ökoszisztéma kiépítése a legfőbb cél, azaz a valós térnyerésre majd csak később kerül sor, és lehetőleg akkor már kifinomult fejlesztőeszközök lesznek elérhetők a rendszerekhez. A Carma egyébként egyelőre az Ubuntu Linuxhoz használható, de természetesen több operációs rendszer támogatása is tervbe van véve.
A Carma (CUDA on ARM) egyelőre csak pár fejlesztőnek elérhető, ami elsődlegesen annak köszönhető, hogy a fejlesztőkörnyezet közel sem stabil még. Az NVIDIA azonban úgy tervezi, hogy a következő év tavaszán minden érdeklődő számára elérhetővé teszi.