Hirdetés

Blade szerverek Cell processzorral is

Hirdetés

A szerverek esetében az utóbbi években a teljesítmény mellett ennek a fizikai mérethez való aránya is fontos tényezővé vált; elsősorban az adatközpontok fejlődése hajtja a gyártókat a mind nagyobb teljesítménysűrűségű rendszerek felé. Az IDC adatai szerint 2000-ben ugrottak meg a rackbe építhető szerverek eladásai, és piaci részesedésük mára jócskán meghaladja a hagyományos házakba szerelt szerverek arányát. Az előrejelzések szerint e két formátum egymáshoz viszonyított forgalma a következő egy-két évben nem fog alapvetően változni, a szerverpiac növekedésének egy harmadik típus, a blade szerver lesz az igazi haszonélvezője. Blade-ek nagyobb arányban 2003 óta vannak jelen a piacon, 2007-re azonban már a torta negyedénél is nagyobb szeletet fognak birtokolni.


BladeCenter H

A trend ismeretében nem meglepő, hogy az IBM tegnap új, a korábbi megoldásoknál több esetben jelentős mértékben nagyobb számítási kapacitású blade rendszereket mutatott be. A BladeCenter H család talán legfigyelemreméltóbb újdonsága a Cell Broadband Engine néven ismert processzorok köré épülő blade, melyhez hasonlót nemrég a Mercury Computer Systems jelentett be. Amíg azonban a Mercury terméke fejlesztési-tesztelési célokra már elérhető, az IBM csak a harmadik negyedév folyamán dobja piacra saját rendszerét – akkor viszont már nem teszteszközként, hanem éles üzemre szánt szerverként.


Blade Cell processzorral

Új a kétmagos PowerPC 970MP processzorra alapozó BladeCenter JS21 is, melyben a hasonló termékek közül elsőként érhető el virtualizációs funkció. A JS21 márciustól rendelhető 2500 dolláros kezdőáron. A BladeCenter HS20 kétmagos, alacsony üzemfeszültségű Intel Xeon processzorokra alapoz, és a gyártó szerint különösen jó számítási kapacitás-fogyasztás arányával tűnik ki. A rendszer áprilisban kerül piacra 1750 dolláros kezdőáron.

Maga a BladeCenter H chassis az Advanced Management Module vezérlővel együtt 3850 dollártól szerezhető be márciustól. Az adatátvitelt a Cisco új InfiniBand switchmodulja szolgálja, mely elődjénél mintegy négyszer gyorsabb. Az új termékek System i5 eszközökkel való integrációját az IBM ez év közepére ígéri.

Az IBM egyúttal bejelentette a blade rendszerekkel kapcsolatos fejlesztések fórumául szolgáló Blade.org szervezet megalakulását, melynek a nagyvállalati technológiákban érdekelt legjelentősebb hardvergyártók és szoftverfejlesztők a tagjai.

Hirdetés

Fotóznál vagy videóznál? Mutatjuk, melyik okostelefon mire való igazán!

PR Vásárlás előtt érdemes megnézni, mit kínálnak az aktuális telefonok, ha igazán ütős képeket vagy profi mozgóképeket szeretnénk készíteni.

Azóta történt

Előzmények