Az AMD háza tájáról lassan egy éve ismert tény, hogy a 2016-os esztendőben érkezik a Bristol Ridge kódnevű SoC APU mobil és asztali verziója is, amely a Carrizo SoC APU új steppingre épülő változata lesz. Többek között a mobil verzió előzetes paraméterei már ki is szivárogtak, de ez nem hivatalos forrásból érkezett, így kvázi pletykának tekinthetők az adatok.
Az AMD azonban most előzetesen részletezte az érkező Bristol Ridge SoC APU mobil verzióját. Bár a vállalat a kiszivárgott paramétereket nem erősítette meg, de pár fontosabb teljesítményadatot azért közöltek, így körvonalazódik, hogy mire lehet számítani. Az új platform neve Gardenia lesz, és ugyanazt az FP4-es tokozását használja, amit a Carrizo SoC APU, viszont a rendszermemória már nem DDR3, hanem DDR4 szabványú lehet. Az adott processzor TDP kerete dönti el, hogy a memória milyen effektív órajelen üzemelhet, így például 15 watton vagy alatta 1866 MHz a felső határ, 25 watt körül érhető el a 2133 MHz, míg 35 watt felett 2400 MHz-es paraméterre is lehetőség van. Opcionálisan a gyártók használhatnak DDR3 szabványú memóriákat is, de ilyenkor 2133 MHz az effektív órajel felső határa, illetve ezek a memóriák többet fogyasztanak, így a mobil termékekbe nem ideálisak.
A nagymértékben optimalizált 28 nm-es gyártástechnológiával készülő Bristol Ridge SoC APU az új stepping hatására jelentősen javít a beállítható órajeleken, így például 15 wattos fogyasztás mellett a processzor magórajele majdnem 1 GHz-cel magasabb lehet a szintén 15 wattos Carrizo opciókhoz képest. Ez a változás nagyrészt a jelentősen átdolgozott energiagazdálkodási lehetőségeknek lesz köszönhető. Hasonló változáson megy át az IGP is, de ott az előny a nyers órajel tekintetében kevésbé lesz szembeötlő. Ugyanakkor az átdolgozott PowerTune lehetővé teszi, hogy a rendszer sokkal több ideig működjön a névleges órajel közelében, ami a gyakorlati teljesítmény szempontjából már lényeges előnyt fog jelenteni.
Az AMD mérései szerint a 15 wattos Bristol Ridge SoC APU tesztverziója a Cinebench R15 1T, azaz egyszálú teljesítményre kihegyezett tesztjében az FX-7500 jelzésű Kaveri APU-nál 56,1%-kal, míg az FX8800P jelzésű Carrizo Soc APU-nál 11,6 %-kal gyorsabb. Az AMD mindkét korábbi APU-t 15 wattos fogyasztási keretre konfigurálta, így az összehasonlítás ugyanakkora energiaigény mellett történt.
Gyakorlatiasabb összehasonlítás szempontjából az AMD a Bristol Ridge SoC APU 15 wattos csúcsmodellje a 15 wattos fogyasztásra konfigurált FX-8800P helyére érkezik, illetve a szintén 15 wattos TDP beállítással rendelkező, Skylake lapkára épülő Intel Core i7-6500U-val szeretne versenyezni. A vállalat a játékok szimulálására a 3DMark 11 Performance tesztjét vetette be, ahol a Bristol Ridge tesztverziója 2409 pontot ért el, ami nagyjából 50%-kal jobb eredmény a Core i7-6500U 1605 pontos értékénél, illetve 23%-kal jobb az FX-8800P 1965 pontjánál is. Itt kijön az új PowerTune előnye, ugyanis a Bristol Ridge és a Carrizo SoC APU IGP-je között nincs ekkora órajelkülönbség, viszont az új lapka órajele kevésbé csökken a névleges magórajelhez képest.
Az általános munkamenet szimulálására az AMD a PCMark 8 v2 Home tesztjét használta, amelyben a Bristol Ridge tesztverziója 3207 pontot ért. Kifejezetten közel volt a Core i7-6500U is a 3376 pontos értékkel, illetve az FX-8800P sem maradt le igazán a 3052 pontjával. Itt az egyes eredmények között 5%-os különbségek vannak.
Némi adalék, hogy az AMD a PCMark 8 v2 Home tesztjével lemért egy 35 wattos Bristol Ridge SoC APU tesztmodellt is, amely 3477,4 pontra volt képes. Utóbbi elég jól jelzi, hogy a Bristol Ridge alapvetően 15-25 watt közötti fogyasztásra lett tervezve. Mindemellett az AMD azt is elárulta, hogy a Bristol Ridge SoC APU 15 wattos tesztverziójával működő Gardenia referenciaplatform 1080p-s videolejátszás mellett 4,263 wattos átlagos fogyasztással dolgozott, ami elég jó értéknek számít egy komplett notebookra levetítve.
Az AMD már azt is bejelentette, hogy a HP több Envy X360-as modellt épít a Bristol Ridge SoC APU-ra, így lesznek kétmagos és négymagos verziók, illetve opció a 4K-s kijelzőre is.