Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Celtis

    veterán

    Elolvastam a PC World tesztjét, amelyik tesztgyőztesnek (!) hozta ki ezt a Benq G2200W monitort. Ezen felbuzdulva végülis megvettem.

    Na szóval ez a teszt hülyeség. Pl. hogy nehezen tuták bemérni monitort, mert az OSD-t nem lehet elmozgatni, pedig de.

    A régi, szintén belépő árkategóriás Fujitsu-Siemens monitorom képminőségét csak a windowos képernyő beállítások manipulálásával tudja megközelíteni. A gammát kicsit le kell venni, mert az egész kép fakó, telítetlen, dinamikátlan.

    A monitor kontrasztjával nem lehet korrigálni, mert 50-es értéknél már túlvezérlésbe megy.
    A fotó, dinamikus és mozi módok viszont szinte ugyanazt eredményezik, és túl harsány színeket hoznak. Tök jó lenne ha fokozatosan lehetne ezeket állítani.

    Nézegettem pár tesztoldalt. Szembeötlő, hogy a gradiens ábra ezen sávosodik, a régin teljesen sima.

    A belátási szög nem rosszabb, mint a régi, viszont szemből nézve a kép felső harmada kissé elszíneződik, de hát TN, ez van.

    Első körben 75-ös fényerő, 47-es kontraszt és 0,94-es gamma jött be, de még hangolom.

    A 4:3-as aspect funkciót semmilyen módban nem tudom bekapcsolni
    A DDC/CI-t még nem tudom, hogy mi.

    A feketéje elég homogén, nem pont szemből nézve elég kék.

    Szóval szerintem ez egy olcsó, nem túl jó monitor, de netezésre, irodai munkára teljesen alkalmas.

Aktív témák