Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NeoExDeath

    aktív tag

    válasz emre #25857 üzenetére

    Na emberek kellene egy kis tanács ismét :)

    Szóval emre tanácsát követve először 400Mhz-es FSB vel próbálkozom. Mégpedig 7.5x szorzóval 3 Ghz en, ez a procim gyári órajele szóval gondolom okés kell legyen. A Ramokat is beállítottam 1066-ra. Be is indult minden, nyomom a Prime95-öt egy ideje, eddig minden oké, a magok kb 56-58 fokosak stabilan.

    Aztán kipróbáltam az 533 Mhz-es FSB-t, itt már adódtak gondok. 6* szorzóval állítottam 3.19 Ghz-re. A voltokon semmit nem állítottam.

    A ramoknál elidőztem egy kicsit, mert kétféleképpen is ki tudtam hozni a 1066 mhz-t. Pl 266Mhz * valami, meg 400Mhz * valami vel is kijött az 1066, melyik a jobb? Egyáltalán mi a különbség? :)

    Na szóval FSB 533-on, mondom ok, indítsuk. A gép kétszer újraindult, majd beállította magát 333*6 -ra, 2 Ghz re. A BIOS azt írja hogy boot probléma akadt.

    Mi lehet a gond? Mégsem elég az alap feszültség?

    Kipróbáltam 1.25 voltal (eredetileg 1.21 volt), és a ramoknak 2 V-ot adtam, de ez sem segített, ugyanaz az eredmény. Min kellene állítanom?

    Amúgy a ram 6-6-6-24 biosban. Ez oké, vagy próbálkozzak mondjuk 6-6-6-15 el?

    Thx

Új hozzászólás Aktív témák