Hirdetés

Aktív témák

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #551 üzenetére

    Hi,

    Igen sztereo erősítő, már többször emítettem hogy ne a wattokat nézd, teljesítményben és hangminőségben is sokkal jobb eredményt produkálnak a sztereo erősítők mint házimozis társaik. Ha beleolvastál abba az angol nyelvű fórumba amit még az elején linkeltem, pont azt taglalja a srác hogy a régi asszem pioneer sztereo erősítője névleges 2*50W jobban meghajtja a hangfalait mint az új sony 5*100W házimozi erőlködője. A másik dolog az Rms-Pmpo kérdés, erre a válasz nagyon szépen le van írva a netdepos linken, nem azért nem írom most le mert megterhelő, de annál jobban én sem tudom megfogalmazni, vedd a fáradtságot és olvasgasd át amiket belinkeltem, nagyon sok kérdésedre megkapod a választ, ne érts félre szívesen válaszolok én is ha tudok, de te is jobban tanulsz ha magadtól olvasod el a dolgokat.

    Az erősítőhöz semmiféle kábelt nem mellékelnek,(magasabb kategóriájú készülékeknél esetleg bemérőmikrofont) ez neked mind plusz kiadás, az audio kábeleket és a hangfalkábeleket neked kell megvenni. Nem tudom milyen hangkártyád van, milyen digitális kimenet van rajta, de arra számolhatsz szerintem minimum egy ezrest, hangfalkábel elérhető olyan 150Ft/m-től, de a frontokhoz érdemesebb nagyobb vastagságú, jobb minőségű kábelt venni, arra kell figyelni hogy hangsugárzókhoz méretre vágott kábelek hossza ne térjen el nagymértékben egymástól, és mindíg a lehető legrövidebb legyen a hosszuk.

    A házimozi mélysugárzók kivétel nélkül aktív hangdobozok, tehát saját beépített erősítőjük van, ''De -szerintem- passzív mélynyomót is kapni bárhol'' hát nem tudom mutass egyet. ;]
    A házimozi erősítők alapban nem küldik rá a mélyebb frekis hangokat a frontokra, kivétel sztereo módban, de ott sem mindíg, (sztereo erősítőnél más a helyzet), ha mélyebb hangokat próbálsz meg ráküldeni a frontokra, az erősítő jobban terhelődik, jobban melegszik kevésbé tudja az energiáit a közép és magas hangok előállítására fordítani ezzel az egész hangkép torzulni fog. Ha szereted a basszust sztereo módban is érdemes lehet bekapcsolni a subot, de emiatt a kijelentésem miatt a hifisták lehet hogy megköveznének. :DDD

    Miért nem vennél Denon-t, nagyon jó kis cuccok, nekem pl rajta van a listámon.

    Az impedancia kérdésére visszatérve ezek a modern házimozi erősítők (mint már írtam) fel vannak készítve a 4-8 ohmos hangfalak fogadására, tehát ezzel nem kell foglalkoznod, a Yamaha esetében biztosan, de a sony is ok. Általában külön fel szokták tüntetni hogy mekkora teljesítményre képes 4 illetve 8 ohmon de valamikor csak az egyik értéket adják meg. Az sem mindegy milyen frekvencián, milyen torzítás mellett képes erre, de ebbe most ne menjünk bele (a belinkelt ''tananyagban'' erről is olvashatsz bővebben.)nem is igazán fontos a te esetedben, mert az anyagi lehetőségeid eléggé behatároltak, tehát a választék nem túl nagy.

    ''csak szerettem volna tudni, hogy nem egy 13 éves kissrác ad tanácsokat'' - fúú a hsz-eim alapján annyinak tűntem? asszem változtatnom kell a stílusomon.

    Egyébként jó úton jársz, hallgatózol, és végül is ez a lényeg, többféle összeállítást meghallgatsz és amelyik neked tetszik azt veszed meg, ez a lényeg. Ha jól látom budapesti vagy tehát neked sokkal több lehetőséged van hallgatózni, mint nekem itt vidéken, elég sok házimozis üzlet van ahol nyugodtan lehet hallgatózni, bár a te árkategóriádban sok helyen nem forgalmaznak hangfalakat, ugy hogy esetleg még ajánlanám a MM-ot, illetve a surányihifit, ott ami neked érdekes lehet az a koda, asszem két féle szettet is forgalmaznak 40e Ft alatt, bár még személyesen nem volt szerencsém koda-hoz de lehet hogy jól szól.

    ''Az ott dolgozó középkorú férfi azt mondta, hogy nem ajánlja a Yamahát, mert nehéz kezelni'' - hát ekkora marhaságot még nem hallottam, egy erősítőnél a hangminőség a lényeg, és szerintem aki ilyen kügyüt vesz senki nem olyan debil hogy egy hét alatt nem tudná megtanulni a kezelését. Még egyszer visszatérve a sonyra, én abszolút nem vagyok Yamaha-párti, és a sony-val sincs különösebb bajom csak én nem vennék, ennyi, a yamahát csak alternatívaként ajánlottam, te azt vedd meg amelyik hangja jobban tetszik.
    (A legjobb hm-szett amit eddíg életemben hallottam pont egy sony erősítőből sony dvd-ből és yamaha hangfalakból állt, egyszerűen brutális volt, igaz a komponensek kb 90-es évek végi modellek, akkor még más volt a sony minőség mint manapság.)

    Hát igen Heco vitas, már hallottam hírét de még sajnos nem volt szerencsém hozzá, bár ha minden jól megy holnap szemügyre vehetek egyet közelebbről is.(A magnat amúgy nekem sem tetszik kinézetre)

    Végezetül még annyit hogy, .. hát nem is hiszem el hogy ez az én számon jön ki..., de esetleg nem gondolkoztál valami kompakt rendszeren, szóval gondolok itt arra hogy elég fiatal vagy még, a nyári munkával nehezen összeszedett pénzedet az utolsó fillérig egy olyan rendszerre költöd ami esetleg nem váltja be a hozzá fűzött reményeket, hát nem tudom...
    Ne érts félre én abszolút nem vagyok híve az ilyen egybedobozos rendszereknek, nem hiszek a szappantartó méretű kis hangszórókban de ha jól hallottam olyan 60-70e Ft-os árkategóriában már lehet elég jó renszereket kapni. A logitech-nek és a creative-nak is vannak jó rendszerei, és ha jól vettem le szereted ha van basszus, ha jól tudom a logitech z5500-nek 25cm-es tányérral szerelt mélynyomója van, hát azzal már szerintem a 12 nm -es szobádban elindulnának a bútorok, lehet hogy mélytartományban nagyobb teljesítményt nyújtana mint az általad belinkelt yamaha, hogy közép és magas tartományban hogy teljesít még megtippelni sem tudom, bár nem tudom milyen zenéket hallgatsz, ha főként disco-t akkor megfelelő lehet szerintem ez is, mozira pedig biztosan.

    Na mindegy ez csak egy gondolat volt, a döntés a te kezedben van csak ne kapkodd el a dolgokat.

    Üdv,

    CsizZ

Aktív témák