Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • jolti05

    őstag

    válasz csizzah #554 üzenetére

    Csáó!

    ''már többször emítettem hogy ne a wattokat nézd''
    Igaz, igaz, sorry. Csak én biztosan nem vennék sztereót. Zenebuzi vagyok, azon belül mélybuzi, de filmre is sokat használnám, szeretnék egy 5.1-et.

    ''Ha beleolvastál abba az angol nyelvű fórumba amit még az elején linkeltem''
    Ha arról beszélsz, ahol a Sonyival volt gondja az ipsének, akkor igen, beleolvastam, de végig nem olvastam el. Azt már nem láttam, phú, ez gáz. Pedíg még mindig maradna az 5.1.

    Nem arról van szó, hogy lusta vagyok, ez így kicsit durva, hogy vegyem a fáradságot, reggel hatkor kelek, nemsokára elindulok melóba, 10 órán át kb folyamatosan állok, aztán hazajövök, 6 fele már itthon vagyok, hulla fáradtan, nem érzem a lábam, fáj mindenem. Meg van nyitva az összes link, csak még nem jutottam el odáig, de 100, hogy elolvasom az összeset.

    ''ne érts félre szívesen válaszolok''
    Értem, egyébként teljesen jogos, teljesen igazad van. Csak tényleg napok óta nem tudtam még ide úgy leülni, hogy ne kelljen valamit csinálni, közben meg írtam neked. Remélem ma tudok vele foglalkozni, mert szeretnék.

    ''Az erősítőhöz semmiféle kábelt nem mellékelnek''
    De ssssszz....uper :)
    Nem rossz, akkor pár ezer még lazán el fog sétálni :o Frontnak szeritnem elég 2-2m, egyik rear meg messzebbre megy vagy 3-4méterrel a másiknál. Úgyhogy ha egyforma hosszúnak kell lenniük, akkor...8 méter az már sok? Centernek is elég 2 méter sztem.
    Nagyjából tisztában vagyok vele, hogy miért kell minél rövidebbnek lenni, az (kábel-ellenállás, asszem) de Te jobban vágod, szóval nem írok róla sorokat, meg nem kérdezek hülyeségeket :)

    ''''De -szerintem- passzív mélynyomót is kapni bárhol''
    :DDD Köszi. Nem találok :DDD

    Ha eljutok odáig, hogy meglesz az erősítő, meg az 5.1, a sub mindig aktív lesz :P

    Denon...nem tudom, most a Yamahába (RXV361) szerettem bele, azt hiszem.
    Viszont még mindig nem tudom, hogy foglalkozzak-e a Sonykkal. Nem tudom :o

    ''fúú a hsz-eim alapján annyinak tűntem? asszem változtatnom kell a stílusomon''
    Dehogyis :)) ;) Csak egy erős túlzással próbáltam érzékeltetni a bennem kavargó gonoszt ;] Ezt ne is ragozzuk túl :)

    Igen, a Kodáról írtam is, hogy mindkét szett ki volt rakva Auchan-ban, asszem 23 és 29 volt, de ha azt nézem, hogy a JVC 47, a Magnat meg 53, akkor inkább nem foglalkoznék a Kodával, amit persze lehet rosszul teszek, mert ki tudja, lehet, hogy jól szólna, csak akkora nagy a szakadék a szettek árai között, hogy nem bízom benne, hogy az számomra megfelelően szólna.
    Igen, pösti gyerek vagyok :) Csak most nem nagyon van időm mászkálni, sajnos. Így is örülök, hogy 2x kijutottam az Auchanba :)
    Az a baj, hogy nekem van egy olyan hibám, hogy én a külsőre is rámegyek. És ez gáz, mert emiatt lehet, hogy elhitetem magammal, hogy a JVC jobban szól, mint a Magnat, pedíg nem, vagy nem biztos, nem tudom :O :)

    A Sonynak a hangja nem tetszett igazából. Csak ki időre hallottam, és lehet gond volt az antennával, de finoman fogalmazva sz@r volt. JVC szintén, mármint az erősítő, kiküldte szépen a magasat, de mély sehol. A Yamaha RXV361-nek pedíg tetszett a mélye, a magasak nem voltak rendben, mint azt már írtam, ezért kérdeztem, hogy a hangkari mennyire szól bele, mert ha egy kicsit is igen, akkor a Xtreme Audio-ban van egy olyan hogy Crystalizer, úgy meg már szerintem nem lenne probléma a magasabb frekikkel.

    Most hogy így szóba jött a stílus, ugye elárultam a koromat. Azért hozok egy szintet, vagy gyerekes vagyok? :B Tudom-tudom, kicsit problémás, de sosem lehet az ember elég óvatos.

    Örülök, hogy a Magnat Neked sem tetszik, azt hittem, hogy rossz az ízlésem :) És talán ennyi már elég is, hogy ne vegyem meg :o
    A Heco Vitas pedíg, hidd el, nagyon durva. Nagyon-nagyon szépen szólt, minden tartományt leadtott rendesen. Utána is nézek mindjárt, hogy mennyibe kerül, mert ugye Auchan Computerben nem vásárlunk :P

    Szerintem őt láttam, csak világosbarnában [link] és 100 hogy Vitas volt kiírva. Igen, tuti ez volt az, egy magas sugárzó, és két...mélyközép(?). Hátul pedíg 2 reflexcső. Nekem nagyon tetszett a hangja, sokkal jobban, mint a Magnatnak vagy a JVC-nek. De sajnos ennyire nem hiszem, hogy elengedhetem magam. Ehhez még kellene center+2 rear is. Nameg el ne felejtsem a sub-ot.
    24e lenne a center a Heco-hoz :Y :Y Áhh, sajnos ez így nem játszik... :(

    Most a Végezetül kezdődő részre választolnék :) Borzasztó keményen dolgozok. Napi 10 órát. Elárulom, hogy a diákmeló limites, max 8 óra, ebből következtethetsz, de ne részletezzük, mind1. És igen, jól látod a helyzetet, nehezen összeszedett pénz. Anyukám megelőlegezett nekem 30e forintot, ebből akartam vásárolni a Genius DHT510 [link] helyére(ami kikerülne a nappaliba) valami ütősebbet. Nem voltak nagy igényeim, így esett a választás a Genius SW-HF5000-re [link]. Előd és utód. Régebbi típus ugye a birtokomban, durván szól(már nem, valami elcsesződött benne, de szerviz lesz, és újra rettenetesen jól fog szólni:) ) meg vagyok vele elégedve. Életem legjobb vétele volt. 2-3 éve vettem 23e-ért. Ma már csak drágábban kapod meg. Nagyon örülök, hogy megvettem anno. Ezért bíztam benne, hogy az új model csak jobb lehet. Szatellitek kaptam 1-1 magas sugárzót, a mélynyomó 30W-tal erősebb, wow! :) Megveszem, és elég lesz egy jódarabig. Még aznap visszavittem...hibás model, távkapcs halott, és borzasztóan szólt. A közelébe sem ért a DHT-mnek. Ezért döntöttem valami komolyabb mellett, mert félek ilyen egybe multimédiás 5.1 hangfalakat venni. Régen nagy álmom volt, hogy hú, erősítő, meg hangfalak, de lemondtam róla, hogy jövök én ilyesmihez...és most keresek, nyár végén betöltöm a 18-at, azt hiszem, megajándékozom magam valami komolyabbal, ami -remélem- jól fog szolgálni hosszú éveken keresztül. Igazából nincsenek nagy igényeim. A mostani is megfele már nekem, ezért gondolom, hogy nem fogok csalódni, bármit is veszek (ez azért nem biztos, hogy pont így van :) )

    Látod, én sem, egyszerűen kizártnak tartom, hogy az a hangfal, ami a tenyeremben elfér, 200W-os legyen...a böszömnagy méteres álló cucc meg 100...hagyjanak engem békén...
    Vannak mondjuk durvább rendszerek. Például a Mega- és a Gigaworks a Logitech-től. Vagy a Genius GHT-510D [link]. Ezek ilyen 50-100e forintba kerülnek. Ha van kedved, nézegesd meg őket. De én valahogy nem ilyesmire vágyom. Amúgy sem tetszik ez az ultramodern design. Legyen fából, legyen faszíne, és legyen nagy :) Igen, látom Te is a Logitechről értekezel, tehát kened-vágod a témát :)

    Ajánlotta már más is a logitech z5500-ret :) Szimpi, hogy vezeték nélküliek a hangfalak, THX minősítést kapott (ami nem tudom mi, csak hogy valami díj, és azok a hangfalrendszerek kapják, amik tényleg nagyon szépen szólnak), de én valahogy nem erre vágyom. Kinézetre sem tetszik.
    A mélye biztosan jóval durvább lenne, mint a JVC 5.0-ának, de én amint tudok veszek egy mélynyomót. Azt a Yamahát néztem ki, amit lineltem már egy párszor. 100W, pofás, lehet olyan színben kapni, mint a JVC-ket...szóval majdnem tökéletes, leszámítva, hogy 20e forint :o Ez már viszont lehet jobban küldené a mélyet, mint a ''kis'' Z5500 :) Hát vagy nem, a fene se tudja.

    Nagyon vegyes a skála. Minden műfajt kedvelek, kivéve a Heavy metal-t, meg a Hardcore-t, és ezek alternatíváit/hasonló stílusokat. A komolyzene sem a kedvencem, de Bedrich Moldváját kifejezetten szívesen hallja mindkét fülem :)

    Na igen, erősítő szerintem azért is jó döntés, mert mást is rá tudok kötni, nagyobb a mozgásterem, szabadabb lehetek :) Valamennyire talán tartják ezek az értéküket, úgyhogy jó befektetésnek tartom a hangtechnikára való pénzköltést.

    Képeld! :) Látta már a Saturn újságot?! Le van értékelve a Yamaha RXV361 39000 párszáz forintra!! 27-29 között akciós, ha össze tudok szedni innen-onnen pénz (amit persze fizetéskor visszaadok), akkor irány a Saturn, és megveszem a hétvégén. Csak nem akarom elkapkodni. Viszont ez egy nagyon jó alkalom, nem láttam még ennyiért, legolcsóbban 45.500-ért depo.hu-n. Nem tudom, talán nem szabadna elszalasztanom a lehetőséget. De nem szeretek dönteni... És még mindig ottvannak a Sonyk. Csak így anyagilag jobban állnék. 82e-rem lenne, 40 az erősítő, maradna 42e-rem. Abból meg már 100, hogy kijön a JVC és a kábelek, esetleg valami picit jobb nála, vagy félrerakok a subra.
    Mi a véleményed? Érdemes lenne megvennem? Basszus...most az jutott eszembe, hogy mi van, ha hibás darabot kapok (lásd Genius 5000), akkor legalább 4 hétig ki sem tudom próbálni. Esetleg egy ezer éves hifi 2x10W-os hangfalait tudom rákötni, vagy a DHT-nek a 15W-os hangfalalit. Ismét tanácstalan vagyok, még van 2 éjszakám, hogy fontolóra vegyem. (Anyagilag meg tudnám oldani.)

    Most meg talán tudok egy kicsit tájékozódni, olvasgatok surányin. Köszi a választ. :)

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

Aktív témák