Hirdetés

Aktív témák

  • jolti05

    őstag

    +gondoltam magam, legyen már egymás után 1ben minden.
    Talán arra még nem kaptam választ hogy 8ohmos erősítőhöz 8ohmos hangfal?

    És akkor sztorizok egy kicsit minél gyorsabban.
    Heco Vitas volt a bűvös 2.0, ami kegyetlen jól szólt. 40e forint a két hangfal, asszem. Sok...erre már nincs keretem. Két féle Koda is volt, 23 illetve 29e forintért ha jól emléxem. Őket nem hallgattam meg, így is ideges volt a pasas, hogy 2x átkötögettem mindent vele. A Magnat 990 és a JVC is ment egyszer a Yamaha RXV361-ről, és egy nála kicsit olcsóbb JVR erősítőröl. Az ott dolgozó középkorú férfi azt mondta, hogy nem ajánlja a Yamahát, mert nehéz kezelni, ehhez képest az volt az egyetlen erősítő (pontosabban 2), amin egyből megtaláltam mindent. Iagz, azt nem tudom lehet-e állítani, hogy mekkora szobában vagy, stb, de a Bass és a Treble elöl van.
    Egy kis elemzés:

    JVC: Először a Yamaha RXV361-re volt rákötve. Nem szólt rosszul, tuti mehettem volna ennél sokkal hangosabbra is. Szerintem az, hogy rádióadás, sokat bezavar a hangzásba, haverom is ezt mondta. Nincsenek olyan szép mélyei, mint a Heco Vitasnak, sajnos, de azért nem panaszkodom. A magas hangokkal is gondban van, de mint utóbb kiderült, valszeg az erősítő miatt ''nincsenek''. Aztán rákerült a JVC erősítőre, és eltűnt a mély, egyszerűen nem volt, és nem is tudtam elővarázsolni, mind1. A magas ezzel sem volt tiszta/szép. Összességében nem rossz, csak kicsit csalódás a Vitas után. A center + a szatelliteket még nem hallottam szólni, de szerintem nem is fogom. Az biztos, hogy nagyon picik a 2 fronthoz képest.

    Magnat 990: Első ránézésre kicsit szánalom. Kb fele olyan vastag, mint a JVC, és nem is tetszik kinézetre, legalábbis feketén nem. [link] Itt nem rossz külsőre. A center és a hátsók megnőttek, ez szimpi. A magas hangok nagyon szépen kijöttek rajta, jobban, mint a JVC-n, a mélyek már annyira nem. Ez még a JVC erősítővel volta. Aztán rákötötte a csávó a Yamahát, akkor megjött a mély, igaz, nekem a JVC hangfalé jobban ízlett, de a magasak mintha egy picit visszaestek volna. Úgyhogy tippem szerint a Yamaha RXV361 a magas hangokat nem tólja ki szépen, de lehet, hogy csak nekem tűnt így.

    Úgyhogy nem lettem sokkal okosabb, vagyis de. Ha kiesnek a Sonyk valóban, akkor majdnem biztos a Yamaha RXV361. Hangfalak közül pedíg szerintem vagy a Magnat, vagy a JVC. Csak igazából jó lenne más színben látni élőben a Magnatot, lehet úgy nem tartanám szánalomnak, meg hallani a többi hangszórót is. Merre van ilyen lehetőségem? Nem tudsz valami voltot, ahol orrba-szájba lehet próbálgatni? Te gondolom a Magnatot ajánlanád inkább. Többe is kerül Auchanban asszem 5-6e forinttal. És alul neki van egy mélysugárzója, JVC-nek meg elöl van 1mély+1közép+1magas. Azérrt néz ki nyomin -tudom, hogy a külső nem számít, de mégiscsak azt fogom bámulni, nem a longitudinális vagy transzverzális hullmámokat, mittudomén. Szóval azért szeretném, ha pofás lenne.
    Úgy kellene gondolkodni, hogy mindenképpen, határos időn belül venni fogok egy mélynyomót is. És úgy tippelem, hogy az elnyomná a két front mélyét, tehát dominálna. Így nézve pedíg a Magnat lenne a megfelelő választás mégpedíg a szép magas hangok miatt. Nekem meg a JVC tetszik, de lehet, hogy nem szól szebben.

    Nem tudom, erősítő az rendben, bár még át kell gondolnom, de a hangfalat egyenlőre nem tudom. Még van vagy 4 hetem, hogy eldöntsem. Demessze van...Help :O

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

Aktív témák