Hirdetés

Aktív témák

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #540 üzenetére

    Nah akkor kezdjük az elején,

    Mennyi az az összeg amit a rendszerre szánsz, mire szeretnéd igazán használni(zene vagy házimozi), miért ragaszkodsz a 6.1 erősítőhöz főleg egy 12nm es szobába? A sonykat felejdsd el szerintem hifista körökben a sony nem igazán szokott labdába rúgni, én mindenképpen a yamahát ajánlanám neked a belépőszinten, esetleg még a Kenwood is számításba jöhet, árban ami neked beleférhet az:

    Yamaha RXV359[link]
    Belépőszinten mondhatni Best buy erősítő
    Yamaha
    RXV361[link]
    A 359 frissített kiadása igazából sok tapasztalat még sajnos nincs róla mive idei modell :)
    Kenwood KRF-V5090 [link]
    Átlagos, megbízható erősítő
    eletleg ami még beleférhet Pioneer VSX-417 [link]
    ajánlják mind hm-ra, mind zenére.

    Ezt a HDMI dolgot nem igazán értem(lehet lemaradtam valamiről) minek kéne az erőlködőn hdmi csatlakozónak lenni? :F

    A hangfalakról annyit hogy, hifista körökben nem igazán szoktak olyan gyártótól vásárolni aki a hangfalakon kívül mást is gyárt. De ez ne legyen mérvadó számodra a másik örökérvényű tanács hallgass meg minél több szettet és amelyik NEKED tetszik azt vedd meg.

    Az általad említett hangfalak közül a JVC-ről nem igazán tudok nyilatkozni, egyszer hallottam is meg nem is(a metro-ban ki volt állítva és valami őrült egy sony hangfallal kötötte össze és úgy demóztak vele, értem ez alatt hogy a bal oldali front a JVC frontja volt a másik megy egy sony :W )
    A sal összeállításhoz pont a múlt héten volt szerencsém a MM-ban, most akciósan 35000FT az 5.0, de NEKEM nagyon nem tetszett erőtlen, részletességnek nyoma sincs a két 25-ös mély ellenére gyakorlatilag nem hallottam semmit a mélytartományból(lehet még bejáratós volt szegényke)

    Amit én hangfalból ajánlanék(és neked beleférhet a költségvetésbe), és ezeket hallottam is szólni a Magnat monitor 990, most 40e ft a MM-ba[link]
    na ez már nem szól rosszul.
    A másik kicsit drágább 50e FT a Jamo S 416[link], igaz egy tizessel drágább a magnatnál de annyival szebben is szól, igényes minőségi darab.

    Ahol érdemes még nézelődnöd:
    [link]
    és kiemelten ajánlanám figyelmedbe [link] nagyon segítőkész, korrek csapat, javaslom csináld végig az oldalon a top 10 hiba című hifi/házimozi tanfolyamot, tanulhatsz egykét hasznos dolgot a hifi-házimozi-ról.

    Egyenlőre ennyi, ha kérdésed van ne tartsd magadban, ha tudok válaszolok.

    Üdv,
    CsizZ

    ps:
    A geniusról csak annyit hogy éppen most is egy ht 3600 mélynyomóján pihentetem a sarkam, és nem csak erre tartom ;)





    [Szerkesztve]

Aktív témák