Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • neduddki

    nagyúr

    válasz csizzah #541 üzenetére

    HI!

    Hogy az osszes kepet si dogotalisan tojja at /konvertalja/ a kijelzo fele:- )))

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • jolti05

    őstag

    válasz csizzah #541 üzenetére

    Rendben, az elején :) Úgy számoltam (ha nem is egy összegben) nagyjából 100e forintom lesz rá. Nyár végéig lenne pénzem egy erősítőre+5.0-ás hangcuccra, mélynyomóra valószínűleg csak kicsit később.

    Használni? Zenére minden mennyiségben. Viszonylag sokat filmezek gépen. Játszani nem nagyon szoktam, pár hónaponta 1-1 valamit poénból előveszek. Tehát főképp zene, emellett film.

    Igazából nem tudom miért a ragaszkodás. 6.1 úgy néz ki, hogy hátul 3 hangszóró van? Meg mint ahogy írtam, nem tudom, hogy mélynyomót hogyan kötsz a rendszerhez. 5.1-es erősítőnél rákötöd az 5.0-át, és marad még egy ''chanel'', amire megy a mély, ha passzív, és így az erősítő hajtja? Ha meg aktív sub, akkor külön kimenet van? Sosem volt még ilyen ketyerém :) (De láttam már :P )

    Én úgy voltam vele, hogy a Sony egy világmárka. Sonyericsson telefonom van, és qrva jó. Persze, tudom most mire gondolsz :) az, hogy itt-ott nagyot alkot, még semmit sem jelent. Ez teljes mértékben így van, ezért is fordultam a fórumozókhoz, nem rohantam el megvenni. Amiket én néztem, Yamaha és Kenwood erősítők, talán előző hsz-ben be is linkeltem őket, azoknak kisebb a teljesítménye.
    Ja és olvasgattam az angol fórumot, amit linkeltél. Szidják páran, de lejjebb olyan embert is találtam, akinek nincs vele problémája.

    Most pedíg megnézem, amiket most linkeltél.

    Yamaha RXV359: 5X105W. És itt jön az, amit nem értek. A mélynyomót mi hajtja? Egyébként külsőre nagyon jól néz ki, találtam valami tesztszerűséget is, majd elolvasom.
    50e-be kerül, annyi, mint a Sony STR-DG510.

    Yamaha RXV361: Szintén 5X105W. De csak 45e forint. Nem értem, depón 4ohmosnak írják, a linkedben meg 8 :F Ilyenkor mi van? Ez is pofás kütyü. Gondolom tudásra ezek nagyon hasonlóak, esetleg HDMI akármi nincs ebben-abban, amiről már sejtem mi. Gondolom ha HD-filmet nézel valahol, akkor képes a hangot eredeti mivoltában leadni. Ez így hülyeségnem tűnik, de én értem miről beszélek, persze attól még lehet nem ez a lényege :) Hanem az, hogy nekem mondjuk ez a lehetőség fölösleges, egyenlőre. De ha gondolok a jövőre...

    Kenwood KRF-V5090: Nagyon nem tetszik. Persze másodlagos, hogy hogy néz ki. 5X100W. Annyira nem győzött meg :)

    Pioneer VSX-417: 8ohm,5X100W, non-HDMI. Pofás, biztos van feketében is.

    HDMI(Yamaha RXV359 esetében): ''A csatlakozók közül kiemelésre érdemes a három 5Hz – 60MHz átviteli sávszélességű komponens videojel bemenet, mely akár HDTV (1080i/720p) minőségű jelek átvitelére is alkalmas.'' -Nem vágom. :U :)

    Pedíg a JVC és a Yamaha is gyárt más termékeket is, nem csak hangfalakat. De én arról mindenképpen meg vagyok győződve, hogy az a mélynyomó, amit linkeltem [link], jó minőségű, és jól szól. A JVC hangfalszett [link] kint volt Auchan-ban még régen, de akkor nem hallgattam meg, mondván, hogy ilyenem nekem sosem lesz. Merre tudom még meghallgatni az ilyen kütyüket? Boltokra gondolok.

    Ez a SAL dolog nem tetszik. Könyveljem el úgy, hogy nem érdemes olyat venni? Mert árban eddig ez a két cucc (SAL+JVC) jöhet szóba, és a SAL olcsóbb, ezért kacsintgaok feléje, csak nem értem, össze-vissza írnak minden impedanciát, most akkor 4 vagy 8ohmos? [link]

    Magnat monitor 990: Egy csöppet drága :o Bár...a JVC 37...csak össze tudnám koldulni...Ha ki tudnám őket próbálni, biztos lennék a dolgomban.

    Jamo-k nagyon jók, sokat hallottam már felőlük, de az 50 sajnos már bőven áron kívül van. Így is ha ráköltenék 90-et erősítővel és 5.0-ával együtt, nem maradna mélynyomóra pénz.

    Ez hosszú [link] de majd nekiugrok. Csak most megyek el, Holnap meló utánra esik, sztem. A következő link is feljegyezve, nem tudom mi lesz ez a teszt/tanfolyam, de rendben :P

    Igen, kapásból egy baromi jó kérdés :) Mennyivel durvább egy ilyen hangfalrendszer, gondok itt pl a Magnatra, monjuk pluszba egy ilyennel: [link]? Milyen élményt nyújt? Mennyivel hangosabb/tisztább/ütősebb?
    A következő...nem is tudom, majd ha nem leszek gépközelben, akkor jutnak eszembe a fontos kérdések :) Ezt a Sony dolgot próbáljam elfelejteni, annak ellenére, hogy 6x150W az egyik? Ne csak a teljesítményt nézzem?
    Jah! Ezek az 5.0-ák külön mélylyomó nélkül is durván szólnak? És mennyit dub rajtuk a sub? 12m2-re nem nagy ez így? Több 100W. Szomszédok hány mp alatt készülnek ki teljesen? :) Továbbá: Halkan is kőkemény a bass, nem?

    Na most ennyi, mennem kell sajnos! Köszi! Szia.

    PS: Később még leszek, lehet még írok.

    A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

Aktív témák