Hirdetés
Zalman ZM360B-APS és ZM460B-APS belülről
A tápokat kinyitva azt láttuk, amire számítottunk, nevezetesen kis teljesítményű motorral szerelt NMB-Matsushita ventilátorokat, melyek általában nagyon halkak szoktak lenni. A szélgépeknek a szokásos héttel ellentétben kilenc lapátjuk van. Hogy mennyi a gyárilag specifikált fordulatszámuk, az most mellékes, hiszen a tápok mindig önállóan szabályozzák ventilátoruk sebességét, és gyakran még csúcsteljesítményük közelében sem járatják maximális fordulaton.
Aki belekukkantott már FSP Green PS tápba, az megelégedéssel konstatálhatja, hogy a Zalmanokban pontosan ugyanaz az elektronika található. A legfontosabb, hogy a szokásos kettő helyett három bordára osztották el a diódákat és tranzisztorokat. A legnagyobb kimeneti bordán három pár kisebb dióda látható, melyek kevesebb hőt termelnek, mint ha kevesebb nagyobb dolgozna a helyükön.
A szellősséget növeli, hogy a középen látható főtranszformátor is valamivel kisebb a megszokottnál. A jobb oldalon látható, hogy erre az áramkörre 250 és 500 watt között épülnek tápok, tehát valószínű, hogy az FSP Bluestorm II-ben is ilyen az alap. Természetesen a PFC áramkör aktív, egy Champion CM6800G chip vezérli, ami külön kis nyomtatott lapon lakik.
A bemeneti oldalon 85 fokra hitelesített CapXon kondenzátorok dolgoznak, természetesen a 460 wattosban valamivel erősebbek, mint a 360-asban. Jobb lenne olyan, ami 105 fokig bírja, de ilyen szellős környezetben ez is bőven elég lesz.
A kimeneti oldalon szépen megférnek egymás mellett a TEAPO, CapXon és OST kéménykék. A vegyes felállás minden bizonnyal a költségkímélés miatt van. Szerencsére a kondenzátorok 105 fokosak, és többségük biztonságos távolságba került egymástól és a melegedő bordától is.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!