Ionizáló hűtőtorony
Szintén torony alakú és szintén hűt a második tesztpéldányunk is. Ebbe viszont nem üdítősdobozt, hanem jégakkut lehet tenni. Valamivel magasabb, és talán egy kicsivel karcsúbb a frigónál, színe nem olyan harsány. Természetesen műanyagból készült. Felső, állítható lamellái mögött hat centiméteres ventilátor rejtőzik, ami az alsó nyíláson keresztül szívja be a levegőt.
Az alsó rész oldalán egy kis ajtó mögött kivehető tartályra leltünk. Ezt célszerű vízzel feltölteni, majd megfagyasztani. Betéve az alsó légbeömlő mögé, kis mértékben lehűti a ventilátor felé áramló levegőt.
Legfelül három gombot találunk. Az elsővel a ventilátor kapcsolható be, a második a doboz oldalán húzódó kék lámpát aktiválja, a harmadik pedig a légfrissítő ionizátort indítja. Kissé nehézkesen, de talapzatán körbe lehet forgatni a tornyocskát.
Először a kis jégakkut töltöttük fel, majd jött a ventilátor próbája. Sajnos a minihűtő hasonló lapátkerekével ellentétben ennek meglehetősen erős, zavaró hangja volt. Ráadásul nem is bizonyult túl hatékonynak a rendszer. Túl rövid időt tölt a levegő a hűtő közelében, így nem lesz hidegebb, a ventilátor pedig hangja ellenére erőtlen. Egy sokkal csendesebb, 80 mm-es lapátkerék lényegesen nagyobb szelet kavar. A lámpa derengő fénye sötétben éppen elég volt a billentyűzet feliratainak olvasásához, az ionizáló hatását pedig nem igazán éreztük. Tehát ez a 8000 forint körüli tornyocska sem túl hasznos, és még csak nem is annyira vicces, mint a pici hűtő.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!