Minihűtő
Péntek van, ilyenkor már lazábbra lehet venni a figurát. Ma négy olyan valamit mutatunk be, melyek közös tulajdonsága az USB csatlakozó, és az, hogy funkciójuk – talán – viccesebb, mint amilyen hasznos. A Brandótól származnak, melyet egyesek talán mobiltelefonos és PDA-s kiegészítőiről már ismerhetnek. Az USB-s jószágokat elnézve úgy tűnik, a Brando csak egy gyűjtő forgalmazója a különböző kínai gyárakból származó termékeknek. A kínálat bámulatosan bőséges. Az általunk kiszemelt mini italhűtő, ionizáló hűtő, pohármelegítő és ventilátoros webkamera se kutya, de kínálnak mini mozgásérzékelős ágyút, különféle világító lámpákat, ékszerekbe ágyazott pendrive-okat, USB-s lábmelegítőt és még tengernyi mindenfélét.
Négyesünk legviccesebb darabja a picike vörös italhűtő volt. Kívülről nagyon tetszetős, bár műanyagból készült, és az illesztései sem hőszigeteltek, szóval csodára azért ne számítsunk tőle. Belül, a felső részben lakik majd az üdítő, amit alulról hűsít egy fémlap.
Nem cselezi ki a fizika törvényeit a hűtő, tehát ahol hideg keletkezik, ott meleg is. Ezt az alulra szerelt ventilátor hivatott eltávolítani.
Két gondunk akadt, amikor a minifrigót ki akartuk próbálni. Sajnos csak a harmadliteres dobozok férnek bele, így a legtöbb sör kinn reked. Bizony ekkorát elég nehéz beszerezni manapság, ugyanis az üdítőket is inkább félliteres, műanyag palackba töltik. Szóval fő felhasználási körnek az energiaitalok hűtése jöhet szóba, mert azok könnyen elérhetők és be is férnek.
Tudni kell, hogy a klasszikus USB csatlakozó legfeljebb 2,5 watt leadására képes, szóval csak ekkora hűtési teljesítményt kapunk. Ez elegendő a hűtőlap 6-8 fok környékén tartásához, de mivel a belső nem hőszigetelt és a hideg levegő alul marad, így itókánk felső része valamivel melegebb marad.
Úgy próbáltuk ki a frigó képességeit, hogy először egy nagy hűtőbe tettünk két doboz kólát, majd az egyiket a kicsibe pakoltuk, a másikat pedig 24 fokos szobahőmérsékletnél mellé az asztalra. Kezdetben mindkét doboz felülete 19 fokos volt. Öt perc elteltével az italhűtőben a doboz alsó pár centimétere már csak 17 fokos volt, és fél óra alatt sikerült 14-ig hűteni. Sajnos csak az alsó pár centiméterét, a közepe végig 19 fokos maradt. Eközben a szabadon álló doboz 22-ig melegedett, szóval hatás van, de csak minimális. Ez az USB-s italhűtő inkább vicces, mint hasznos. A mi vörösünk idehaza 8000 forint környékén kapható, a Brando honlapján pedig láttunk más színű, mintás változatokat is.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!