Toshiba Satellite U920t – tablet is, notebook is

Mérések

A Toshiba Satellite U920t képernyője 12,5 hüvelykes, és ahogy egy komoly, tabletként is használatos eszköznél illik, IPS paneles, amit minden irányból kiválóan lehet látni, lapos szögből szemlélve sem torzulnak a színei. A fokozott igénybevétel miatt Gorilla Glasst húztak elé, ami a megszokottnál is fényesebbé, tükrösebbé teszi, így környezetünket és ujjunk lenyomatait is megtekinthetjük használata közben.

Még rosszabb a helyzet akkumulátorról hajtva az U920t-t, mert ilyenkor alaposan meg kell küzdeni az előtelepített energiagazdálkodási alkalmazással, ha a gyenge, 120 cd/m² körüli helyett a képernyő töltővel használt, 321 cd/m²-es fényerőmaximumát szeretnénk elérni. Hozzá alacsony, mindössze 0,2 cd/m²-es minimális fényerő tartozik, így a kontrasztarány nagyjából 1600:1, de sajnos világos környezetben ez a magas érték sem tudja eliminálni a Gorilla Glass tükörhatását.

Egyesek szerint nagy baj, ha csak 1366x768 pixel van a képernyőn, ám nekünk általános, tartalomfogyasztó, filmnéző és némi irodázó felhasználás mellett egyáltalán nem hiányzott a több pixel, amit a Windows 8 sem igényel. Nyilván komolyabb feladatokhoz, nagy táblázatok kezeléséhez, grafikai vagy tervező munkához jól jön a komolyabb felbontás, de azt nem egy 12,5 hüvelykes, convertible laptopon szokás csinálni. A Toshiba Satellite U920t színprofilja innen tölthető le, a maximálisnál hárommal alacsonyabb fényerőn adja a legpontosabb árnyalatokat.

Már a fedetlen, dupla szellőzőnyílásos kialakításából sejteni lehetett, hogy a Toshiba tabletté alakítható notebookjának egészen jó lesz a hűtése. Nyugalmi állapotban, 22 °C-os szobahőmérséklet mellett teljesen néma volt a hűtés, és SSD-je miatt az egész notebook is, felülete nem melegedett a kellemesen langyos, 35 °C-os érték fölé.

Terhelve előbb 25, majd pár perccel később 32 dB-es zajszintre kapcsolt, de ezeket az értékeket hátul, a monitor mögött mértük. Szemből, a felhasználó felől kapott 28 dB-es maximális zajszint rendben van, az Ultrabookok között kimondottan jónak, nagyobb laptopoknál átlagosnak nevezhető. Jó hír, hogy a Toshiba ventilátorai ugyan a szokásos laptopokénál valamivel magasabb, de távolról sem olyan sivító hangszínnel dolgoznak, mint a legtöbb Ultrabook hűtése. Dicséretes az a tény is, hogy billentyűzete alig melegedett, csak a fenéklemez egyik sarkában regisztráltunk 40 °C fölötti értéket, ami ölben tartva már egy kissé kellemetlen lehet.

A szerény, mindössze 36 wattórás akkumulátor miatt nem számítottunk különösen hosszú üzemidőre a Satellite U920t-nél. Azért nyugalomban hét és fél órát, HD videó lejátszása közben pedig négy és fél órát kibírt, amiből nagyon alacsony, 4,7, illetve 7,8 watt körüli fogyasztás jön ki, és a teljes terhelés alatt mért másfél órás időből következő 24 wattos érték is arra utal, hogy a Toshibánál igazán jó munkát végeztek az energiamenedzselő szoftver elkészítésekor.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés