Hirdetés
Légy üdvözölve Bolíviában!
Korábban írtam, hogy a The Divison-höz hasonlítják sokan a Wildlands-et, de szerencsére ez nincs így, vagy nagy részben nincs így. Az open-world megközelítés a TPS nézet a hasonló küldetések itt is megtalálhatóak, azonban a Ghost Reconban helyszínei nekünk jobban bejöttek. Itt nem egy nagyvárosban kommandózunk, hanem egy kissé változatosabb terepen, plusz itt végre járműveket is vezethetünk. No nem kell nagy dologra gondolni, hiszen bár az autók, motorok, kisrepülők, helikopterek is megtalálhatóak a repertoárban, azok irányítása nem mindig úgy működik ahogy kellene.
Sokan panaszkodtak például a helikopterek irányítására (főleg PC-n), de szerintünk ez csak megszokás kérdése. Eddigiek alapján úgy tűnhet, hogy egy kifejezetten élvezetes alkotás a Ghost Recon: Wildlands, de néhány kisebb-nagyobb probléma mellett nem lehet elmenni szó nélkül. Az egyik ilyen az maga a grafika, amely bár több helyen kifejezetten csinos tud lenni (PC-n azért kissé hardverigényes), néhol több éves kinézettel találkozunk. Ami viszont nagyon jól néz ki, az a dinamikus időjárás és napszak váltás, a viharos éjszaka a hatalmas villámokkal félelmetesen gyönyörű. Ahogy korábban is említettem, ha nem akarunk koooperatív módban játszani, úgy a csapatot gépi katonák egészítik ki, amely sajnos problémás tud lenni a komolyabb harcokban.
Az a gond ugyanis, hogy nem tudunk egyesével utasítást adni a társaknak, így ha támadást indítunk, egyszerre rohanják le az ellenfeleket. Állítólag a béta visszajelzései közül ez az egyik, amire figyel az Ubisoft, reméljük a végső kiadásban ezen változtatnak majd. Az AI. sem remekel sok helyzetben, azonban ezt ráfoghatjuk arra, hogy egy korai kiadásról beszélünk. A készítők rengeteg dolgot ígérnek a végső kiadásban, azonban biztosan sokan lesznek, akik kellő óvatossággal állnak majd a Wildlands-hez. Mi is így teszünk, mert bár a kooperatív mód roppant mód élvezetes volt, egyedül hamar abbahagytam a bétát.
Reméljük a legjobbakat, ha a fejlesztők kellő tartalommal töltik meg ezt a nyílt világot, és javítják a kisebb-nagyobb bugokat/gondokat (pl.: szinte folyamatosan változtatja a program, hogy melyik oldalról célzunk), akkor az új Ghost Recon is egy remek játék lesz.
oriic