Tíz különböző notebook tesztje az alsóházból

Ergonómia, minőség

Megjelenés mellett minőség terén sem lehet komolyabb panaszunk a mai olcsó notebookokra. Egyetlen tesztalanyunknál sem tapasztaltunk olyan illesztési vagy összeszerelési gyengeséget, amit kifogásolni lehetne, a vékonyabb burkolólemezekkel kapcsolatos aggodalmunk is fölöslegesnek bizonyult. A Toshibák és az Acer felede határozottan masszív volt, az Asus, HP, Packard Bell és Samsung átlagosan horpadt, a Lenovók és meglepetésre a Fujitsu picit gyengébbnek bizonyult ezen a téren.


Toshiba Satellite C660 – keményfedelű

Ezt ellensúlyozandó a Lifebook A530 zsanérja volt a legjobb, szinte alig billegett rajta a kijelző. Filigrán mivolta ellenére közel ilyen stabil volt a Packard Bell megoldása, de a többiek sem maradtak le mögötte túlzottan, egy-két centiméteres holtjátékot produkáltak a kijelző felső pereménél. Pár generációval ezelőtt a középkategóriás gépek is gyengébbek voltak, szóval az ő szintjüket hozó Samsung és az egyébként masszív anyagú Toshibák a mezőny végére szorultak. Ki kell hangsúlyozni, hogy a zsanér milyenségére igazából csak többhónapos használat során derül fény, lehet, hogy ami kezdetben patent volt, idővel kikopik, ami pedig már alapból hintázott egy picit, az idők végezetéig olyan marad és nem lazul tovább.


Fujitsu Lifebook A530 masszív zsanérral

Csatlakozókiosztásban szerintünk a HP 630 volt a legjobb. Jobbra, potenciálisan egeret tartó kezünk oldalára, előre tették az optikai meghajtót, hátra pedig két USB, illetve a tápcsatlakozó került. A másik oldalon kártyaolvasó, majd audiocsatlakozók kezdenek, aztán jön még egy USB, ami esetleg összetéveszthető a mögötte lévő HDMI-vel, majd az Ethernet aljzat, szellőzőnyílás és analóg monitorkimenet zárja a sort. Hasonlóan jó a Samsung 300E és a két Lenovo – szabad teret biztosítanak a jobb oldal mellett. További extrája a Lenovóknak, hogy négy USB 2.0 aljzatuk van, amiből az egyik eSATA-s. Kár, hogy épp a multimédiában erős, brazosos G575-ről maradt le a HDMI.


A HP 630 csatlakozókiosztását találtuk a legjobbnak

A többi masinán a jobb oldal elrendezése kevésbé volt szimpatikus, ugyanis az USB-ket, esetleg a hangcsatlakozókat rakták előre, potenciálisan egeret tartó kezünk ügyébe, az optikai meghajtó pedig hátrébb került. Szerencsére a szellőzőnyílást mindenhol balra tették. Igaz, hogy ma már rengeteg mindent integrálnak a notebookokba és minden tesztalanyunkban volt Bluetooth, de azért a két USB csatlakozót nagyon kevésnek tartjuk. Még akkor is, ha az Asus X54L esetében a mezőny egyetlen gyors, USB 3.0-s aljzatáról volt szó. Szintén két USB konnektor (ráadásul 2.0-as) volt a Toshiba Satellite C660-on, ráadásul erről a gépről az Asushoz és a brazosos Lenovo G575-höz hasonlóan hiányzott a HDMI monitorkimenet.


Toshiba Satellite C660 – csak két USB és még HDMI sincs

Pozitív irányban szintén volt pár eltérés. A Fujitsu Lifebook A530-on ExpressCard bővítőhelyet üdvözölhettünk, a Lenovo eSATA-s negyedik USB-jét pedig már korábban említettük. Örvendetes dolognak tartjuk, hogy már ezeknek az alap gépeknek a többségén is volt HDMI csatlakozó.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés