Hirdetés

Tavaszi pálya

Friss hardverpiaci összefoglalónkban alaplapokkal, notebookokkal, kiegészítőkkel jelentkezünk.

Asus alaplapok



Hivatalos AcerShop

A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi partnereink listái alapján képeztük kiskereskedői haszon és 25% áfa hozzászámításával. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Hirdetés

Múlt héten bemutattuk az Asus új, AMD platformos extrém alaplapját, a Crosshair IV Formulát, most a Republic of Gamers széria további, inteles tagjainak érkezéséről számolhatunk be. Az LGA1156 foglalat köré épített vörös és fekete csoda a Maximus III Extreme nevet kapta. Lényegében rajta van még a toronyóra lánccal is. Legérdekesebb talán az öt vörös PCI Express csatlakozó, melyekbe SLI és CrossFire rendszert, vagy szuperszámítógépet építhetünk. Hátlapján természetes a FireWire és az eSATA csatlakozó, két USB 3.0 aljzatot is találunk itt, belül pedig két 6 Gbps-os SATA aljzatnak örülhetünk. Természetesen ez a modell megkapta az összes ROG extrát, a Bluetooth-os eszközön keresztüli tuningtól a másik PC-n keresztüli monitorozáson át egészen az USB-s BIOS-visszaállításig. Az Asus Maximus III Extreme három év garanciával közel 90 000 forintba kerül.

Neve ellenére nem a Maximus jelenti a maximumot az Asusnál, legalábbis árban. Az LGA1366-os – tehát Intel X58 chipkészletes – Rampage III Extreme árcéduláján közel százezer forintos érték vigyorog a hüledező vásárlókra. Csodálni itt is van mit. Például látványosan megformázott hűtőbordákat, vagy négy vörös PCI Express aljzatot. Most is támogatott az SLI és a CrossFire. Egy ideje még a dupla hálózati vezérlő volt a menő, de mostanában valahogy leszoktak erről a jobbára fölösleges funkcióról a tervezők. A Rampage III Extremenek is csak egy Ethernet aljzata van, hátlapjára az új csatlakozó, az USB 3.0 került. A másik 3.0-s, a SATA is a fedélzeten van két csatlakozó formájában. Azért az eSATA és a FireWire sem hiányzik róla, és naná, hogy itt is kapunk mindenféle ROG tuningos lehetőséget!

Evezzünk jóval szelídebb vizekre! Az Asus MiniMax alaplapja kis méretet és nagy szórakozást ígér. Az Intel kétmagos Atom N330 processzora dolgozik rajta, mely az NVIDIA ION platformjával karöltve komoly multimédiás képességeket mutat fel. A csöpp processzort Mini-ITX alaplapocskára tették, a chipkészlettel közös, méretes, ventilátor nélküli hűtőborda alá. Jó hír, hogy akár egy okos VGA-t is tehetünk melléjük, ugyanis nem egy sima PCI, hanem PCI Express x16 csatoló került a deszka szélére. A DDR3 memóriát két aljzat, a SATA merevlemezeket négy csatlakozó várja. Természetesen a hátlapról nem hiányzik a három (D-Sub, DVI, HDMI) monitorkimenet.

Kétféle kiszerelésben vehetjük meg az Asus csöppséget. Az AT3IONT-I alapmodellhez nem jár semmi különösebb extra, vételára pedig három év garanciával meglehetősen magas, körülbelül 38 500 forint. Igaz, hogy még drágább, de szerintünk jobban megéri az árát a DeLuxe verzió. Ezért már 50 000 forintot kérnek, de jár hozzá 90 wattos táp, n-es Wi-Fi adapter és távirányító is.

Egerek és egérpadok

Nemrég alapította különböző notebookos kiegészítőket kínáló márkanevét a Cooler Master. A Choiix emblémáját most már egereken is megtaláljuk. Első modelljük egy pici, vezeték nélküli jószág, az Accu Mouse Laser. Neve elárulja, hogy lézeres érzékelője van, honlapjáról pedig kiderül, hogy 1200 dpi felbontású. A pici, 2,4 GHz-es frekvencián kommunikáló adóvevőt nyugodtan notebookunkban hagyhatjuk szállítás közben, bár az egérke fenekébe is elrejthető. Gombból három és egy oldalra nem dönthető görgő jutott a fehérben vagy szürkében kapható Accu Mouse-ra. Vételára három év garanciával 4300 forint.

Régóra és nagy gyakorlattal gyártja az egereket a Genius. Egyik friss alkotása a Choiixhoz hasonló, alap, drót nélküli ScrollToo 800. Szintén aprócska, 2,4 GHz-es vevőt kapott, érzékelője viszont nem lézeres, hanem optikai. Gombja három van, görgője sajnos neki sem dönthető oldalra. Fekete és mélykék színben kapható, megközelítőleg 5000 forintos áron.

Szintén a kék sötét árnyalatát hordozza magán a Navigator G500 Gaming. A játékhoz fejlesztett eszköznek 1600 dpi-s optikai érzékelője van, melyek felbontása igény szerint a felére csökkenthető. Jobb és bal kézzel fogva egyaránt kényelmes, szimmetrikus hátára csak két gombot tettek. Harmadikként az oldalra nem dönthető görgő funkcionál. Azt tudjuk, hogy akár 20 g-s gyorsulást és 1,7 m/s sebességű mozgást képes kezelni, de USB-s kommunikációs frekvenciájáról nincs információnk. A Genius Navigator G500 Gaming meglepően olcsó, csupán 4000 forintba kerül.

Egéralátétből is érkezett egy adag újdonság a hazai piacra. A Nova egyes termékeit már korábban bemutattuk most további friss modelleket tálalunk. Először is itt vannak az Apple gépeihez szabott darabok, a megtévesztő nevű I-Pad és az I-Pad Pro szövetpad. Mindkettő 3 mm vastag, előbbi 210 mm átmérőjű körlap, utóbbi alapterülete nagyobb, 345 x 230 mm, felső részébe pedig egy csinos Nova emblémát süllyesztettek. A pro verzió fehérben, a sima fehérben és feketében is kapható. Mindkettő ára 2000 forint.

Nem túl nagy, cserébe nagyon olcsó a vidám, harsány színekben kapható Nova FUN-Pad. A 230 x 195 mm alapterületű szövet egéralátétet kék, lila és narancs színben vásárolhatjuk meg 1550 forintért. Szintén színes a Lady Xillion pad, melynek már nevéből sejteni lehet, hogy a korábbi Lady Precioushoz hasonlóan lányoknak készült. Rózsaszínben és fehérben kapható ez a 345 x 230 mm alapterületű, 3 mm vastag szövetpad, aminek oldalát tizennyolc kristállyal és domború mintával díszítették. A csinos csajos darabért majdnem 5000 forintot kell fizetni.

A Nova komolyabb egéralátétjei közé tartozik az Over Slide széria harmadik tagja. A két részből – alapzat és játékos felület – álló, 440 x 325 mm-es keményített egérpad különösen jó, ellenállás nélküli siklást biztosít, ezért fel is hívják a vásárlók figyelmét, hogy használata pár napos szokást igényelhet. Az extracsúszós Nova Over Slide III vételára 7000 forint.

Notebokok

Annak idején az MSI X600-as vékony laptopját túlzott Apple másolással vádoltuk. Ráadásul ez a próbálkozás nem is sikerült túl jól, a konkurens Asus UL és Acer Timeline modellekhez képest gyengébben szerepeltek az MSI X-Slim gépei. Minden bizonnyal a főhadiszálláson is észrevették ezt, így az új, X620-as modell már sokkal egyedibb külsőt kapott, amit iF formatervezői díjjal értékeltek. A borítás már nem fényes, hanem matt, felületében finoman texturált szinte mindenhol. Most már került a 15,6 hüvelykes kijelzővel ellátott gépbe optikai meghajtó, és csatlakozók terén is jól felszerelték, van HDMI és eSATA aljzata. Előbbihez kis diszkrét grafikus alrendszer, Radeon HD 5430 csatlakozik, platform terén pedig egyelőre maradtak az Intel CULV-nél. A kétmagos, 1,30 GHz-es Core 2 Duo SU7300 processzorral, 4 GB memóriával, 500 GB-os merevlemezzel, n-es Wi-Fi és Bluetooth adapterrel, nyolccellás akkumulátorral és Windows 7 Home Premium operációs rendszerrel ellátott modell vételára nagyjából 225 000 forint.

Még egy okos húzása volt mostanában az MSI-nek. A GX740 játékos notebook kapcsán mintha csak a GT740-et ért kritikánkat hallgatták volna meg. Kifogásoltuk, hogy a nagy gamer gépbe túl combos, túl fogyasztós, túl melegedő Core i7 processzort, ugyannakkor nem elég erős GeForce GTS 250M grafikus kártyát tettek. Nos, a GX740-ben már minden a helyén van. Az 1680x1050 pixel felbontású, 17 hüvelykes kijelzőre 800 számolóegységes Radeon HD 5870 küldi a képet, amely 1 GB saját GDDR5 memóriával dolgozik. A processzort pedig Core i5-430M-re cserélték, ami sokkal kevesebbet fogyaszt az i7-nél, de teljesítménye még bőven elég. Ezzel a felállással már a legújabb játékokat is vígan futtathatjuk a kijelző natív felbontásán. A 4 GB memóriával, 500 GB-os, percenkét 7200-at pörgő merevlemezzel, minden lényeges csatlakozóval, jó nagy, kilenccellás akkumulátorral és 64 bites Windows 7 Home Premium operációs rendszerrel ellátott MSI GX740 vételára nagyjából 360 000 forint. Nem kevés pénz ez, de például a szerencsétlenebben összeválogatott GT740 operációs rendszer nélkül is úgy 70 000 forinttal, a játékban hasonlóan teljesítő, bár komolyabban felszerelt Asus G73Jh pedig közel 150 000 forinttal drágább nála.

Bár a piacra csak hetek múlva érkezik meg az Acer új, vékony notebookos, Timeline X sorozata, már próbálgatunk egyet a tesztlaborunkban, nagyon ígéretes eredményeket produkálva. Minden bizonnyal komoly ellenfelet kap az Asus UL szériája, ami szintén mostanában váltott CULV-ről Core i alapokra. Persze a régi modellekből van még raktáron, szóval azokat most olcsóbban adják úgy 8-12 000 forinttal. Az Asusnál egy fekete UL30A tűnik ígéretesnek. A Core 2 Duo SU7300 processzorral, 4 GB memóriával, Intel grafikus maggal, 1366x768 pixeles, 13,3 hüvelykes kijelzővel, 500 GB-os merevlemezzel, HDMI csatlakozóval, n-es Wi-Fi és Bluetooth adapterrel, jó nagy akkumulátorral és 64 bites Windows 7 Home Premiummal felszerelt modell vételára 188 000 forint. Fillérre ugyanennyibe kerül a 14 hüvelykes UL80A, aminek csak 3 GB memóriája és 320 GB-os merevlemeze van, viszont kapott optikai meghajtót. A 15,6 hüvelykes, optikai meghajtós UL50A az UL30A-val azonos felszereltséggel picivel 200 000 forint alatt vehető meg.

Még ügyesebben csinálja készletürítését az Acer. Náluk a 15,6 hüvelykes Aspire Timeline 5810 kapott utolérhetetlen, 145 990 forintos számot árcédulájára. Azért tudják ilyen olcsón adni, mert „csak” Pentium SU4100 processzora van. Azért idézőjelben csak, mert ez a kis CPU is kétmagos és 1,30 GHz-en ketyeg. Hétköznapi használatban nem érezhető hogy lassabb lenne a Core 2 Duo SU7300-nál. A konfiguráció többi részét 4 GB memória, Intel grafikus mag, 1366x768 pixeles kijelző, 320 GB-os merevlemez, DVD-író, n-es Wi-Fi és Bluetooth adapter, hatcellás akkumulátor és Windows 7 Home Premium operációs rendszer jellemzi. Célszerű az alap egy év garanciát 18 360 forint ellenében még egy, vagy 24 990 forint ellenében még két évvel megtoldani, mert ilyenkor nem csak hosszabb jótállást, hanem ajándék táskát és egeret is kapunk.

Még egy nagyon jó vételt találtunk a Timeline-ok között. Az üzleti TravelMate széria 14 hüvelykes 8471 típusáról van szó. Ez kicsit szögletesebb formatervet kapott, mint a konzumer Aspire gépek, kijelzője pedig matt felületű. Sajnos a HDMI csatlakozót viszont lehagyták róla. Kárpótlásul kiszemelt modellünk 3G modemet kapott és alapból két év garancia vonatkozik rá. A Core 2 Duo SU7300 processzorral, 3 GB memóriával, Intel grafikus maggal, 1366x768 pixeles, matt kijelzővel, 250 GB-os merevlemezzel, Wi-Fi és Bluetooth adapterrel, 3G modemmel, ujjlenyomat-olvasóval, kellemesen nagy akkumulátorral és kétféle Windows operációs rendszerrel (7 Professional és XP Professional) ellátott Acer TravelMate Timeline 8471 vételára 201 729 forint.

Skandináv notebooktáskák

Múlt héten egerek kapcsán tettünk látogatást Svédországban, most néhány onnan származó, nagyon csinos notebooktáskát mutatunk be. A Krusell testvérek 1991-ben ázsiai bőrszíjak importálásával kezdtek, majd a mobiltelefonok megjelenésével azonnal rámozdultak a tokbizniszre. Három évvel ezelőtt készítették első, notebookoknak szánt táskáikat. Termékeikre jellemző, hogy nagyobb részüket bőr borítja, így kiemelkednek a szövetből készült, átlagos megoldások közül. Legtöbb modelljük fekete, barna, vörös és krém vagy pink színben kapható. A legegyszerűbb és 5030 forintos árával legolcsóbb a Luna Netbook Sleeve. Ez egy vékony, csak a laptop tárolására alkalmas, párnázott mappa. Legfeljebb 270 x 195 mm alapterületű netbookok férnek el benne, szóval a 11,6 hüvelykes kijelzővel ellátottak.

Alig drágább, 5560 forint a Gaia sorozat 12 hüvelykes modellje. Ebbe a csinos válltáskába valamivel nagyobb, legfeljebb 290 x 220 mm alapterületű gépek férnek. Notebookos zsebe széles, így A4-es füzeteket is beletehetünk, elején pedig még egy zsebet képeztek ki tartozékoknak, mindennapos apróságoknak. Fekete, barna, vörös és pink színben érhető el.

Nagyobb testvére már a 380 x 290 milliméter alapterületű notebookokat is benyeli. Irattartó zsebe tovább szélesedett, tetejére az állítható vállpánt mellé jó fogású füleket is kapott. Továbbá ennek a változatnak is van oldalsó zsebe a kiegészítőknek. A Krusell Gaia 16 vételára 8890 Ft, kisebb társához hasonlóan fekete, barna, vörös és pink színben kapható.

Bemutatta 2010-es kollekcióját a szintén skandináv, egészen pontosan finn Golla. Ők is követik a trendet, ezért frissében előálltak egy netbookokhoz szánt, 11,6 hüvelykes méretre szabott megoldással. A Tarif család világos és sötét tagja legfeljebb 292 x 206 mm alapterületű laptopokat tud benyelni. Mellé iratokat és a két kis zsebbe egyéb apróságokat, tartozékokat tehetünk. Fedele mágneses hajtókával záródik, vételára pedig 9900 forint.

Szintén új a lányos színekben kapható Deli. A pink vagy világosszürke, szövet borítású táskára virágmotívumokat hímeztek. Belsejébe legfeljebb 330 x 230 mm alapterületű notebookok férnek el. Melléjük füzeteknek alakítottak ki egy nagy rekeszt, elöl pedig két zipzáras zseb várja a mindennapi kellékeket. Oldalra még két kis zsebet ragasztottak apróságoknak. Az egészet mágneses zár és vastag, állítható vállpánt teszi teljessé. A Deli 13 vételára 13 990 forint.

Ma már egészen jó áron hozzá lehet jutni óriási, 17,3 hüvelykes kijelzővel szerelt, mozis notebookokhoz. Igaz, hogy az ilyen böhöm nagy gépeket ritkán hordozzák tulajdonosaik, de ha mégis útra kel az óriás, akkor rendszerint csak valami csúf táska jut neki. A Gollanak sikerült egy egészen pofás óriástáskát csinálnia. Az Asymmetric ferde hajtókájáról kapta nevét. Belsejébe akár 416 x 280 milliméteres notebookok is elférnek. Laptopos rekesze mellett egy nagyobb irattartó és több, apróságoknak való zsebet alakítottak ki, vételára pedig 11 990 forint.

rudi

Hirdetés

Új korszak a hálózati adattárolásban – Bemutatkozik a Synology DS925+

PR Ez a sorozat új mércét állít fel a hálózati adattárolásban: nagyobb teljesítmény, szorosabb ökoszisztéma-integráció és vállalati szintű megbízhatóság – mindezt kompakt méretben.