Hirdetés

Sunpak körvaku nem csak makrózáshoz

Hirdetés

Felépítés, jellemzők

Amint már említettük, a körvaku két külön részegységből áll: vezérlő és villanófej. Kivételt képezhetnek a stúdióban használatos nagy vakuk, melyek hálózati tápellátással rendelkeznek. Ezeknél a villanófejbe van építve a vezérlőelektronika, hiszen közvetlenül nem szerelhetőek fel a vázra, nem a vakusaruhoz kell ezeket csatlakoztatni, hanem rádiós vagy vezetékes távvezérléssel működnek.

A Sunpak auto 16R pro a mobil készülékek közt erős fénnyel (16-os kulcsszám) rendelkezik, így többféle alkalmazási terület nyílik meg előtte (erről picit később). A vezérlőegységbe négy darab ceruzaelem, vagy -akku kell (AA), de tapasztalataink alapján érdemes inkább akkukat alkalmazni. Ezek nemcsak hosszabb élettartammal (értsd: több villanás egy töltéssel), de rövidebb feltöltési idővel is szolgálnak, ami egyes esetekben fontos lehet.

Ennek az egységnek a hátlapján a kijelző mellett egy paraméterező tárcsa, öt nyomógomb és egy módválasztó kapcsoló található. Utóbbival a készülék ki- és bekapcsolható, de választhatjuk csak a négy LED-es segédfény bekapcsolását is (amint azt később látni fogjuk, a villanó rendelkezik négy fehér fényű LED-del).

A készülék képes automata, manuális, multi, illetve ISO módban működni. Mivel az eszköz csupán egyetlen, központi tüskével rendelkezik, így képes szinte az összes gyártó fényképezőivel együttműködni (kivétel a Sony). Tesztünkben egy Canon EOS 5D Mark II és egy Olympus E-450 vázzal gond nélkül használható volt a vaku.

A villanófej négy beépített LED-del segíti a fényképező automata fókuszálását, ezeket manuálisan is bekapcsolhatjuk egy nyomógomb segítségével. A fények addig világítanak, amíg még egyszer meg nem nyomjuk a gombot, vagy a vaku el nem villan. A módválasztó csúszókapcsolóval is bekapcsolható a segédfény, ez esetben nem lesz módunk a villantásra.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Azóta történt