Hirdetés

Silent Hill: Downpour Xbox 360 teszt

A nagy múltú pszicho-horror sorozat újabb részéhez érkezett, melyre csaknem 4 évet kellett várni (ha nem számítjuk a 2009-es Shattered Memories alcímet viselő részt, mely az első rész remakeje volt).

Hirdetés

Fősztori és mellékküldetések, játékidő

Fősztori és mellékküldetések, játékidő

Már említettem, hogy most először a Silent Hillek történetében kapunk mellékküldetéseket is, melyek felettébb hangulatosra sikeredtek. Számomra ezek jelentették a játék csúcspontját, hiszen itt olyan kreatív és ötletes dolgokat tudtak a készítők megvalósítani, amelyek a fősztori keretein belül nehezen értelmezhetőek lettek volna. Összesen 13 darab van belőlük, melyek közül 10 sima és 3 gyűjtögetős, de mindegyiknek van valamekkora története. Illetve van egy 14., afféle extra misszió is, melyet csak második végigjátszáskor lehet megcsinálni. Ezen küldetéseket egyet leszámítva nem emberektől kapjuk, hanem különböző, városban talált iratokból, vagy tárgyak megtalálásakor, és helyszínek meglátogatásakor szerezhetjük meg őket. A személyes kedvencem a mozis side quest volt, mely során bele kellett menni egy filmbe, de ennél többet nem is mondanék, a többi legyen meglepetés. A lényeg, hogy érdemes megcsinálni mindet, mert a legtöbb jutalommal díjaz minket, mint pl. first aid kit-ek, lőszercsomagok, vagy valami különleges tárgy. Ezen kívül a történetet is behatóbban megismerhetjük így, s a játék is sokkal színesebb lesz, ha nem csak a fő történeti szálon haladunk
(Zárójelben megjegyezném, hogy talán azért kapott sok helyen gyenge értékelést a Downpour, mert a tesztelők csak a fősztorit tolták, háttérbe szorítva a mellékküldetéseket. A fősztori helyszínei pedig nagy részt zárt helyek, melyek sok ember számára lineárisnak tűnhetnek, ellenben a side questekével, melyeknek nagy részén az utcákon mászkálunk).

Nem akarok spoilerezni, így csak a nagyon fontos, tényszerű dolgokat írom le a történettel kapcsolatban. A történeti szál önmagában olyan 6-8 óra, s hozza az elvárt, remek Silent Hill-es színvonalat. Háromszor hozhatunk összesen fontos döntést a játék során, melyek meghatározzák a végződést, melyet kapunk. 6 végződés van összesen, ebből kettő jó, kettő rossz egy semleges, az utolsó pedig egyfajta különleges, extra végződés. Én a B endinget szereztem meg, ez egy jó befejezés. A döntéseknél ebben a részben teljesen egyértelmű, hogy mikor cselekszünk jót és mikor nem (ezt még az is segíti hogy minden esetben az A gombbal tudjuk Xbox-on meghozni a jó, B-vel pedig a rossz/gonosz döntést ). Ez engem kissé elszomorított, mert a Silent Hill 5: Homecoming szintén három meglehetősen morális döntéséből kettőnél egyáltalán nem tudtam eldönteni, hogy vajon mivel is cselekszek helyesen, és mivel nem.
Most pedig egy minimális spoiler következik, aki nem akarja elolvasni, ugorja át ezt a bekezdést! Nagyon furcsa volt számomra, hogy az előző részekkel ellentétben itt nem találkoztam bossokkal, így hiába gyűjtögettem feleslegesen a rengeteg lőszert, főleg, hogy a sztori 70%-ánál minden tárgyat elvesztettem. A játék végén van két boss fight ugyan, és ebből az első rendben is van, de a második annál inkább csalódást okozott. A második főellenség egyáltalán nem illik bele a Silent Hill világába, és nem is kell ellene fegyvert használni, egészen más úton kell megsemmisíteni. Egyből az jutott eszembe, hogy ezt csak azért csinálták vajon a készítők, hogy legyen valami nagy dolog a végén. Na ezt kihagyhatták volna, vagy máshogyan kellett volna megközelíteni.
Most pedig jöjjön a játékidő. Legkönnyebb nehézségre állítottam a játékot, valamint a fejtörők szintjét is, mivel ezt a kettőt a 2. részhez hasonlóan külön lehet beállítani. 14 és fél órába telt a játékot teljesíteni úgy, hogy 4 mellékküldetést be se fejeztem. Tehát ha valaki mindent megszeretne csinálni, az lazán megvan 17 óra, és akkor még csak a legkönnyebb fokozatról beszéltem, magasabb szinteken ez az idő arányosan följebb kúszik. Ráadásul magas az újrajátszhatósági ráta, egyrészt a kiváló hangulat, másrészt a csak második végigjátszáskor elérhető tartalmak miatt (ez mindenkinek legyen meglepetés). Tehát elmondható, hogy ez az eddig leghosszabb rész, tehát újabb plusz a Vatra Games-nek.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények