HDR, Tizen, audioeszközök, monitorok, tablet
Okostévé, HDR konverzió
A Forumon ki lehetett próbálni a Tizen okostévérendszer legfrissebb változatát. A cég korábban már meglebegtette, hogy sikerült a platformot szebbé, gyorsabbá és stabilabbá tenni, és a villámtapasztalatok alapján ez tényleg így is van. Nem tűnik egy világmegváltásnak a dolog egyébként, látszik, hogy a másik nagy dél-koreai cég sok mindenben inspirálta a mérnököket.
Bemutatták egy új eljárást is, amely elméletileg képes a HDR konverzióra, azaz a "nem HDR" anyagból HDR hatásút varázsolni. Lehet, hogy ez a dolog egyszer működni fog, de még nagyon az út elején járnak. Mint ahogyan az is látszik, hogy a 4K tartalmak streamelésében is van még hova fejlődni. Félreértés ne essék, a képminőséggel kapcsolatos problémákért nem a Samsung okolható, és azért dicséret illeti a céget, hogy dolgoznak rajta, hogy a lehető legtöbbet hozzák ki a nyersanyagból a különféle optimalizáló-képjavító algoritmusok segítségével, de mint ahogy az a rendezvényen is kiderült: szalmából nem lehet várat építeni. Egymás mellett futott ugyanis egy streamelt amazonos videó és egy UHD Blu-ray lemezről származó film, és a különbség olyan volt, mintha egy neandervölgyi és egy mostani ember állt volna egymás mellett.
Hirdetés
Viszont 3D tartalommal és szemüvegekkel egyáltalán nem találkoztunk a rendezvényen. Minden jel arra utal, hogy mostanra a cég teljesen elengedte ezt a technológiát, vagy legalábbis nem foglalkozik vele, ugyanis a 2016-os tévékből ez a szolgáltatás teljesen hiányzik majd. Ahhoz képest, hogy 5-6 évvel ezelőtt minden a 3D-ről szólt, és úgy aposztrofálták, mint ami a legfontosabb dolog a rántott hús feltalálása óta, elég nagyot fordult a világ. Szegény térhatás úgy érezheti magát, mint egy egyslágeres popsztár, amelyik egykor a Wembleyben lépett fel, most pedig már senkinek sem kell. Kicsit hasonló a Samsung világában az OLED tévék helyzete is: bár 2013-ban úgy tűnt, hogy a technológiára nagyban épít a vállalat, de a projekt végül elbukott, és nagyon úgy néz ki, hogy nem is akarják újraéleszteni, hiszen semmi jelét nem láttuk OLED televízióknak.
Hangprojektor, multiroom és a "házimozi"
Az az European Forumon feketén-fehéren kiderült, hogy a Samsung abszolút hisz a multiroom eszközökben és a hangprojektorokban (amelyek között nagyon sok a multiroom modell). A soundbarokból óriási hadsereget vonultattak fel, amelyben épp úgy helyet kaptak kis teljesítményű, alapfunkciós, puritán kialakítású termékek, mint hatalmas, ívelt, krómozott, beépített Wi-Fivel rendelkező, internetes tartalmak elérését biztosító, mélynyomóval kiegészített, Bluetooth-kompatibilis, igen hangos modellek.
Sőt még a Dolby Atmos támogatású hangprojektorra épülő rendszert is elvitték az eseményre. A cég képviselői nagyon büszkék erre az eszközre, és bár nem mondták ki, de voltak arra utaló jelek, hogy a jövőben bővülni fog az ilyen jellegű termékek kínálata. Sajnos a a kiállított modelleket nem nagyon lehetett kipróbálni ideális körülmények között, így a hang minőségről most nem tudunk nyilatkozni.
Munka és szórakozás: monitorok és a Pro S tablet
A Samsung által prezentált felmérések szerint az emberek 80 százaléka vélekedik úgy, hogy munkájának hatékonyságában szerepet játszik egy mobil eszköz is. Tehát egy okostelefon vagy tablet, és többek között ezt is figyelembe vették a rendezvényen bemutatott Galaxy Tab Pro S táblagép megtervezése során. A március 4-én a boltokba kerülő készülék megalkotása során az volt a cél, hogy egyaránt használható legyen munkára és szórakozársa, és így alkalmassá váljon más eszközök kiváltására, amivel hely, energia és pénz spórolható meg.
A 12 hüvelykes, 2160x1440 képpont felbontású SuperAMOLED kijelzővel ellátott, Windows 10 operációs rendszert futtató modell akkumulátora a helyszínen kapott információk értelmében akár 10 órán keresztül képes a működéshez szükséges energiával ellátni. Passzív hűtésű Intel Core M processzort kapott, 4 GB RAM-mal bír, belső tárhelye maximum 256 GB-os lehet. Opcionálisan vásárolható hozzá a kezelését segítő toll, valamint billentyűzetes tok is.
A Samsung több monitort is elvitt a Forumra, többek között a 27 hüvelykes CF591 típusjelzésű, hajlított kialakítású modellt. A Full HD felbontású, AMD FreeSync over HDMI támogatású termék megkapta az Active Crystal Color technológiát, ami az RGB színtér 119 százalékának lefedését biztosítja. A 31,5 hüvelykes, sík UE850-t a vállalat elsősorban az üzleti felhasználóknak szánja. Ez az Ultra High Definition felbontású kijelző is támogatja az AMD FreeSync over HDMI technológiát, épp úgy, mint a 27"-es, hajlított CF390, illetve SE370, amely ráadásul lehetővé teszi a mobil eszközök vezeték nélküli úton történő töltését a QI interfész által.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!