21 processzor tesztje Windows 8 alatt

Összegzés

Cikkünk végéhez közeledve térjünk rá az eredmények összesítésére!

Az összesített eredményekhez túl sokat nem tudunk, és talán nem is szükséges hozzáfűzni, hisz nem egy vagy több konkrét modellről szólt a teszt. Számunkra érdekes volt a korábbi csúcsmodell, a QX6700 meglehetősen nagy lemaradása, amivel csak az utolsó helyig jutott, bár mentségére szóljon, hogy egy lassan 7 éves processzorról van szó. Az FX-9000-es modelleket nem számítva az AMD leggyorsabb megoldása jelenleg az FX-8350, melynek teljesítménye átlagosan az Core i5-3470 szintjén van, nagyjából 7%-kal lemaradva a Core i7-2600K-tól. A leggyorsabb APU-k x86-os teljesítménye továbbra is az Ivy Bridge i3 szintjén mozog.

Teljesítmény/fogyasztás mutató terén továbbra is az Intel vezet, ami jó részben a lényegesen fejlettebb gyártástechnológiának tudható be. Az AMD termékeit nézve itt a 65 wattos A10-6700, illetve a 95 wattos FX-6300 rendelkezik a többieknél jobb értékkel.

Bízunk benne, hogy 21 processzort felvonultató tesztünkkel jó néhány olvasónknak tudtunk segítséget nyújtani egy esetleges processzorcserével kapcsolatos döntésben. Meglátásunk szerint, aki nem használ rendszeresen valamilyen nagyon CPU-igényes alkalmazást, annak még mindig bőven megfelelhet egy Intel Core i7-920 vagy Core i7-870 szintű processzor, de bizonyos esetekben akár a Core i3-3220 is tökéletesen elég lehet. Mivel a processzor alapvetően nem számít túl jó befektetésnek, így hosszútávon nem feltétlenül éri meg az éppen aktuális igényeinknél jóval magasabbra mutató termék vásárlása.

Aki mindenáron egy izmos központi egységre vágyik, annak továbbra is a Core i7-3770K vagy az i7-4770K lehet az ideális választás, míg a hatmagos megoldások csak speciális esetekben érik meg igen magas árukat. Az AMD részéről az FX-8350 nagyjából kétezer forinttal drágább a hasonló teljesítményt nyújtó Core i5-3470-nél, bár az FX szorzózármentes, azaz tuningolható. A kisebbik vállalat termékei közül továbbra is megfontolandó választás lehet az FX-6300, ami még néhány száz forinttal olcsóbb is, mint a nála 15%-kal lassabb Core i3-3220. Az APU-kkal kapcsolatban pedig továbbra is hangsúlyozzuk, hogy csak annak éri meg igazán a beszerzésük, aki a grafikus egység teljesítményét is kamatoztatni tudja valamilyen módon.

Oliverda

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés