Minidrónnal a Halálcsillag ellen

Kipróbáltuk az X-Wingről koppintott, repülőként és helikopterként is használható Parrot Swinget.

Helikopter és repülő egyben

A Swing egyaránt használható hagyományos kvadrokopterként, ilyenkor a rotorok függőleges pozícióban vannak, illetve repülőként, amikor a rotorok vízszintesen állnak. A két üzemmód között egyetlen gombnyomással lehet váltani: a két "első" vagy "hátsó" rotor teljesítménye ilyenkor megnő, és ez fordítja át a drónt két pillanat alatt, ami igen látványos és elegáns megoldás.

Parrot Swing
Parrot Swing [+]

Mindekét üzemmódnak megvannak a maga előnyei. Helikopterként értelemszerűen sokkal pontosabban lehet vele manőverezni, repcsiként pedig gyors, és lehet vele vagánykodni. Egész jól repül egyébként, gyorsan reagál, követi az utasításokat. A gyártó állítása szerint rendelkezik beépített stabilizátorokkal, az mindenesetre tény, hogy csak alig szitál és remeg, illetve nem zuhan le csak úgy magától. Nyilván nem egy DJI Phantom kategória, ami méltóságteljes bálnaként siklik az égen rezzenés nélkül, de hát nem is egy komoly és drága drónról van szó, hanem egy játékmasináról.


[+]

Kültéren csak korlátozottan használható, hiszen már egy gyenge szellő is képes eltéríteni, megbucskáztatni. Szobában, lakásban ilyen gond nincs, de ez esetben le kell mondani a repülős módról, hiszen olyan nagy a sebessége, hogy rögtön nekicsapódik valaminek. Persze ha valaki eljut vele egy nagyobb csarnokba, hangárba, ott kihozhatja belőle a maximumot. Sajnos semmilyen védőfelszereléssel, tehát mondjuk kerettel, nem rendelkezik, az összes becsapódásnál rettegtünk, hogy kalap-kabát, hozhatják neki a koporsót, de eddig szerencsére mindent gond nélkül túlélt. A távirányító hatótávolsága kb. 60 méter, a telefoné pedig nagyjából 20 méter, ezután a drón egyszerűen lepottyan. A készülék rendelkezik egy beépített kamerával, amellyel menet közben fényképeket készíthetünk a megfelelő gomb megnyomásával. Ennek igazából sok értelmét nem láttuk, ugyanis a képek minősége gyatra, ráadásul miközben az ember repked erre-arra, eszébe sem jut, hogy fotózgasson a madárral, leköti az irányítás. Egyedül arra jó ez a kamera, hogy el lehessen mondani, hogy van rajta.

A Parrot Swinggel készített képek A Parrot Swinggel készített képek
A Parrot Swinggel készített képek [+]

Értékelés

A Parrot Swing jobban tetszett nekünk, mint a korábban már kipróbált Cargo Drone, és sokkal-sokkal jobban, mint az furcsa ugráló robot. Beüzemelése pofonegyszerű, az irányítása a távirányítónak köszönhetően nagyon jó, kellően gyorsan reagál, és működés közben is stabil. Nagyon jó ötlet, hogy lehet használni repülőként és helikopterként is, és az elgondolást sikerült megfelelően átültetni a gyakorlatba is.


[+]

Sajnos a külső körülmények (magyarul a légmozgás) igen erőteljesen rányomják bélyegét a viselkedésére, ezért kültéren nem mindig használható. A ráépített kamerának sok értelmét nem láttuk, a dizájn viszont teljesen jó, tényleg megvan az illúzió, hogy egy X-szárnyút látunk. Abszolút jó érzés volt vele repkedni, egyedül az akkumulátorral kéne kezdeni valamit, mert ez a hét perc tolerálhatatlanul kevés. 40 000 forintba kerül, ami azért nem kevés pénz egy játékért, viszont az is igaz, hogy ha a barátaink is beruháznak egyre, akkor akár remek versenyeket is lehet velük nyomni.


Parrot Swing drón

elefant

Parrot Swing drónt az Apcom bocsátotta rendelkezésünkre.

Hirdetés

Gamer laptop: már felveszi a versenyt az asztali pc-vel

PR Sokáig tartotta magát az a nézet, hogy a játékosoknak nagy teljesítményű asztali számítógépre van szüksége. Ez mára megváltozott: a gamer laptopok sem maradnak le mögöttük.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés