NVIDIA nForce2-es alaplapok tesztje

Hirdetés

MSI K7N2 Delta-ILSR

Az MSI K7N2 Delta-ILSR az MSI legfelszereltebb nForce2 chipset köré épülő alaplapja. Az ILSR rövidítéseket feloldása: I=IEEE1394 (Firewire), L=Lan, S=SATA, R=RAID.

Az alaplap piros nyákra épül, három memóriafoglalat található rajta 2+1-es felosztásban, egy AGP 8x-os kompatibilis foglalat, öt PCI bővítőhely és egy ACR (Advanced Communication Riser) slot társaságában; utóbbi kék színnel különül el. Az alaplapon, melynek mérete 305x230 mm, megtalálható egy +12 V-os tápcsatlakozó is.

A processzorfoglalat és az északi híd között kondenzátorok nehezítik meg a hűtő felfogatását, és sajnos a négy lyuk is hiányzik erről az alaplapról.

Az északi hidat aktív hűtéssel látták el, ami szerencsénkre nem villog (más MSI lapokon már tapasztaltunk ilyen jelenséget), viszont hangos.

Az AGP foglalat mellett található néhány kondenzátor, melyek jó néhány esetben zavaróak lehetnek a videokártya behelyezésénél. A memóriafoglalatok viszont egy szinttel feljebb kerültek, tehát a későbbi memóriabővítés során nem kell kiszednünk videokártyánkat.


Agere FW803 Firewire-vezérlő

Az alaplapi hangért az ALC650 hangkódek a felelős, amely az nForce2 MCP-T-vel karöltve képes a valós idejű Dolby Digital 5.1-kódolásra, tehát megkapta a SoundStorm minősítést. Továbbá az MCP-T-nek köszönhetően az alaplapon megtalálható egy 10/100-as NVIDIA hálózati vezérlő is.

Az lapon megtalálható egy Promise PDC20376-os SATA RAID-vezérlő is.

Ennek segítségével összesen hat IDE eszköz csatlakoztatható az alaplapra, plusz két SATA eszköz, vagy átalakítóval nyolc IDE.

A hátlapon egy-egy port található az egérnek és a billentyűzetnek, egy-egy soros és párhuzamos port, négy USB port, egy RJ-45 port és három audió port.

Az MSI nem fukarkodott, amikor a kellékeket csomagolta ehhez az alaplaphoz. A dobozban találunk egy-egy leírást az alaplaphoz és a SATA-hoz, egy driver CD-t, egy Intervideo WinDVD CD-t, egy driverfloppyt a Promise vezérlőhöz, egy hátlapi panelt, két SATA-kábelt, hozzá egy tápkábelt, egy MSI Round IDE-kábelt és egy floppykábelt.


SBracket kivezetés

Továbbá a csomagban található egy DBracket kivezetés (USB), egy SBracket kivezetés (audio) és egy MSI 1394-kivezetés (Firewire).

BIOS és tuning

A K7N2 az MSI lapoktól eltérően Phoenix Award BIOS-szal rendelkezik.


AGP / FSB / SZORZÓ


VCORE / VDDR / VAGP
Katt a képekre a nagyításért!

Az opciók láttán ismét nem kell csalódnunk az MSI-ben, hiszen minden túlhajtást segítő finomhangolási beállítás megtalálható a BIOS-ban. Az FSB 100 és 233 MHz-es intervallumban állítható, ami kicsit talán kevés lehet. A szorzó 7 és 13 között működött nekünk. Az AGP órajele 66 és 120 MHz között állítható be fixen. A processzor feszültsége 1,55 V és 1,80 V között, a memória feszültsége 2,5 V és 2,7 V között, míg az AGP feszültsége 1,5 V és 1,7 V között állítható. Az értékek az ASUS-éhoz hasonlóan inkább biztonsági tuningot tesznek lehetővé, nincsenek beállítható hardcore értékek.

Talán nem is véletlen, hogy "mindössze" csak 216 MHz-es FSB-ig jutottunk el, így még a Corsair ramjainkat sem tudtuk kihajtani teljesen. Ennél többre számítottunk egy MSI lapnál.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Biostar lapozgató

    Bemutatónkban a hazánkban ismét megjelent márka két <!-- – egy Pentium 4-es és egy athlonos – --> alaplapja kerül terítékre.

  • VIA KT880 - lehet egy csatornával több?

    Csak néhány hete vásárolhatók meg a KT880-ra épülő alaplapok. Cikkünkből kiderül, hogy legyőzhető-e az nForce2.

  • Athlon 64-es platformok tesztje

    VIA K8T800 Pro, NVIDIA nForce3 250Gb, SIS755. Három chipset, három gyártó, egyazon foglalat, egyetlen monstre teszt.

  • nForce3-as alaplapok tesztje - 1/2

    Az AOpen, a Chaintech, a Shuttle és a Soltek öt, nForce3 250/250Gb chipsetre épülő alaplapját teszteltük.

Előzmények

Hirdetés