Hirdetés

NVIDIA GeForce GTX 750 Ti: itt a Maxwell!

Az NVIDIA legújabb, középkategóriás videokártyája már a Maxwell architektúrára építkezik.

Hirdetés

MSI GTX 750 Ti Twin Frozr Gaming

Végül, de nem utolsósorban az MSI megoldása következik. Az MSI GTX 750 Ti a tavaly tavasszal elrajtolt, kifejezetten játékosoknak szánt új "GAMING" sorozat tagjai közé sorakozik be.


[+]

A dobozról már látszik, hogy ez a kártya is a Twin Frozr hűtést alkalmazza, illetve hogy itt is egy gyárilag tuningolt, "OC" kiadásról van szó. A kártya mellé nem túl sok tartozékot mellékelt az MSI, így itt is be kell érnünk a szokásos leírással és driver lemezzel.


[+]

Az MSI GTX 750 Ti GAMING a negyedik generációs Twin Frozr hűtést kapta a nyakába, melynek két légkavarója darabonként 9,5 centiméter átmérőjű.


[+]

A sűrűn lamellált borda két darab, a GPU felületével közvetlenül érintkező réz hőcső közreműködésével próbálja segíteni a GPU-ról érkező hőmennyiség minél gyorsabb és egyenletesebb elosztását.


[+]

A matt NYÁK meglehetősen hosszúra sikerült, és az előző két gyártói megoldással ellentétben csak a 6 tűs PCIe tápcsatlakozó helyét tartalmazza, így itt a referenciához hasonlóan nincs szükségünk extra áramellátásra. Ennek ellenére nem maradt el a tuning, hisz a GPU alapórajelére 65 MHz-et (1020->1085) pakolt az MSI, míg a turbóra 78 MHz-et (1085->1163), ami kicsivel több, mint az ASUS kártyájánál látott emelés.


[+]

A memória teljesen megegyezik az előző két megoldáséval. A Samsung K4G41325FC-HC03 típusjelölésű egységei az NVIDIA gyári specifikációinak megfelelően 5400 MHz-en ketyegnek.


[+]

A kártya végében egy kapcsoló található, mellyel két BIOS chip között válthatunk. Az egyik állás a klasszikus BIOS-t aktiválja, míg a másik az úgynevezett Hybrid BIOS-t, mely UEFI-kompatibilitást biztosít. Hátlapi csatolókból három került fel az MSI megoldására: dual-link DVI-D, D-Sub és HDMI.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Új korszak a hálózati adattárolásban – Bemutatkozik a Synology DS925+

PR Ez a sorozat új mércét állít fel a hálózati adattárolásban: nagyobb teljesítmény, szorosabb ökoszisztéma-integráció és vállalati szintű megbízhatóság – mindezt kompakt méretben.

Azóta történt

Előzmények