Noteszgépek a Sulinetben

Alaplapok, hűtés

Ezen a héten belefogunk a Sulinetes termékek szemléjébe, melyben elsőként a notebookok közül ajánlunk néhányat. Ám először következzen szokásos tallózásunk a vásárlásra érdemes alkatrészek között! Árainkat nagykereskedelmi partnereink listái alapján képeztük tíz százalék kiskereskedelmi haszon és huszonöt százalék áfa hozzáadásával.

Alaplapok

Új lapok nincsenek, csak új árak. Elsőnek egy régi csúcslapot említenénk. Az nForce3 250 chipkészlet (pontosabban egyetlen vezérlőchip) debütálása után röviddel 55 000 forintos áron jelent meg a Gigabyte K8NSNXP Limited Edition, mely egyből a legdrágább Athlon 64-es alaplap lett. A magas árat a kiváló felszereltség és az exkluzivitás indokolta, a Gigabyte akkori csúcsdeszkája akár tizenkét merevlemezzel is elboldogul, és két gigabites hálózati egységgel rendelkezik, de a legérdekesebb kiegészítő a tuningosoknak szánt feszültségszabályozó kártya (Gigabyte K8DPS) volt, melynek hatfázisú áramszolgáltatásával még stabilabban lehetett meghajtani az izmos szilíciummorzsákat. A körítés ma is a régi, a korona kicsit megkopott már, de az új, 35 400 forintos ár ismét felébresztheti a vásárlókedvet.


Gigabyte K8NSNXP Limited Edition – extrahegyek ma már olcsóbban

Aki FireWire csatlakozóval ellátott olcsó alaplapot szeretne 754 lábú AMD processzorához, annak az Abit NF8-at tudjuk ajánlani, mely korábbi 24 400 forintos árához képest három ezressel lett olcsóbb. Az alapigényeket ez a lap is tökéletesen kiszolgálja, merevlemezből legfeljebb hatot kezel (két SATA és négy PATA, mind RAID-ben is), de még gigabites hálózati vezérlő is jutott rá.

Ha a FireWire csatlakozásról és a gyors hálózati kapcsolatról is lemondunk, az Asus szolid minőségű K8N deszkájával spórolhatunk további háromezret. 18 300 forintos árcédulájával kiváló bázisa lehet egy költséghatékony, de izmos konfigurációnak.


Asus K8N – minőség szolid áron

Hűtés

Általános árcsökkentésbe kezdett a Coolink. Tesztgyőztes processzorhűtőjük, a gigantikus Bat újabban tízezer forintba kerül, de a kínpadunkon kibelezett Bearért sem kell kilencezer honi pénznél többet adni. A kompaktabb, de tesztjeinkben úgyszintén jeleskedő Socket 478-as CoolNPH1 és Socket A-s CoolNPH2 is olcsóbb mostanában; 7250 illetve 7000 forint az áruk.


Coolink Bear és Bat méretarányos képe

A komplett hűtőrendszerek mellett ventilátorai amúgy is alacsony árait is tovább csökkentette a Coolink. A hagyományos 8 centimétereseket 935 és 1150 Ft között lehet megvásárolni kiszereléstől függően, az automatikusan szabályozott, hőérzékelővel ellátott verzió ára 1250 Ft, de a 7 és 12 volt között állítható tekerős VS2 verzió sem kerül többe 1600 forintnál.


Coolink VS2 – teljes körítéssel is olcsó

Ha lehetőség van rá – és manapság egyre több helyen van –, érdemes nagyobb átmérőjű ventilátorokat használni, melyek ugyanazon a sebességen jelentősen több levegőt tudnak megforgatni, vagy a kisebbek teljesítményét tudják halkabban. A Coolink kilencese 1100 forintért elvihető, de a hatalmas tizenkettes is befér 1600 forint alá. Alacsony, 1100-as percenkénti fordulatszámának köszönhetően szinte hangtalan, mérete miatt extra hatékony.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés