Hirdetés
Kis Modern Combat határozó
A Modern Combat sorozatot az a Gameloft hozta el a vásárlóknak, akik elsősorban arról híresek, hogy világsikerű játékok alternatív változatait (megváltoztatott címmel, nevekkel, ám az eredetire mégis kísértetiesen hasonlító összhatással) alkotják meg mobiltelefonokra és tabletekre. A vállalatnak köszönhető a Grand Theft Auto-szerű Gangstar sorozat, a Diablo-hasonmás Dungeon Hunter széria, az eredetileg Halo-szerűnek induló, majd Crysis-szerűre váltó N.O.V.A. mondakör és cikkünk alanya, a Call of Duty-ra kísértetiesen hasonlító Modern Combat is.
Noha éppen a kísérteties áthallások miatt sokan nem rajonganak a fejlesztőstúdióért, azt nehezen lehet elvitatni tőlük, hogy nagyon sokat köszönhet nekik a mobilos játékos közösség: a francia cég mutatta meg azt, hogy kellő munkával és energiabefektetéssel szinte konzolos szintre lehet fejleszteni a telefonos programokat is, tulajdonképpen nekik köszönhetjük azt, hogy az okos eszközökre készített játékok nem álltak meg az Angry Birds szintjén, és nem kis szerepük volt például abban, hogy a nagyobb kiadók (mint a 2K Games, vagy az Electronic Arts) is elkezdjenek komolyabb költségvetéssel a platformra dolgozni.
A Modern Combat a többi kvázi másolat között is a fejlesztőstúdió egyik legnagyobb húzócíme: a Call of Duty szériával párhuzamosan futó sorozat nem csökevényesedett vissza az alapvetően ingyenes, a sikerélményért mégis fizetésre kényszerítő megoldásokra (mint a szintén Gameloftos Asphalt, vagy a Dungeon Hunter), teljes áron kínál átfogónak szánt élményt a vásárlóknak. A többjátékos összecsapásokat ráadásul a mai napig százezrek nyüstölik a különböző részekben, így nem csoda, ha igen komoly várakozás előzte meg a folytatást, annyira, hogy a premier előtt kiosztott tiszteletpéldányokat már a hivatalos debütálás előtt feltörték és letölthetővé tették az interneten, amelyre mobilos játéknál még nem nagyon volt példa.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!