Tesztek, felhasználás
A Mouse Tester alkalmazást használtuk a szenzorteljesítményt és az USB frissítési rátájának stabilitását vizsgálandó. Elsőként a perfect controlra voltunk kíváncsiak, ezért hamarost bele is vágtunk a gyári alapbeállítások (400, 800, 1600, 3200 és 6400 cpi) ellenőrzésébe, kiegészítve azt a felső határnak számító 16 000 cpi-vel.
Hirdetés
A jobb oldali grafikonok ne lepjenek meg senkit: érdekes formájuk abból adódik, hogy míg a bal oldalon az egértevékenység rögzítésének során tesztünk alanyát eszeveszetten ráncigáltuk jobbra-balra, addig a jobb oldalon egy jobbra irányuló, gyors rántást követően fizikailag megemeltük őt, és újrapozicionáltuk a kezdőponthoz – így talán kicsivel érzékletesebb a végeredmény.
Röviden összefoglalva a látottakat, a cibálás során stabilan kaptunk 4-4,5-5 m/s-os értékeket (néha kicsit fölé is csúsztunk), gyakorlatilag felbontástól függetlenül. Minden valószínűség szerint ez ment volna feljebb is, de öregedő karunk sajnos nem tette lehetővé, hogy fényt meghazudtoló tempóban kalimpáljunk. Ellenben meg kell nyugtatnunk mindenkit, hogy a legalacsonyabb érzékenységgel játszó felhasználók is csak szökőévente tesznek 3,5-4 m/s-os mozdulatokat, ezért kijelenthetjük, hogy az egér jelesre vizsgázott perfect controlból.
Ezek után azt vettük górcső alá, hogy miként alakul az USB csatoló frissitési frekvenciájának stabilitása különböző értékeken.
Ismét jó hírrel szolgálhatunk: a G PRO Wireless rátája 125, 250, 500, valamint 1000 Hz-en is teljesen konzisztens volt, nyugodtan használhatjuk azt az 500-as vagy 1000-es frissítést.
Végül a Microsoft Paint "tesztje" következett, ahol betűket, számokat és egy takaros spirált rajzoltunk annak a kiderítésének érdekében, hogy vajon találkozunk-e angle snappinggal, netán jitterrel.
Ahogyan azt vártuk, a legkomfortosabbnak a 400, illetve a 800 cpi bizonyult, semmi angle snapping vagy jitter, az ecset gyönyörűen követte az általunk megtenni szándékozott utat. Még az 1600-as érték is belefér ebbe a halmazba, aztán 3200-tól a romlásba vezet az út, 16 000-en pedig totálisan használhatatlan a periféria.
A mindennapokban kellemes társnak bizonyult a G PRO Wireless, soha nem röccent meg egy pillanatra se, mindig azonnali volt a reakciója, akár elmozdításról, akár kattintásról volt szó. Gondoltuk, ne csak böngésszünk vele, hanem szorongassuk meg kicsit Quake Live-ban is. Szintetikus tesztek ide vagy oda, még mindig volt némi fenntartásunk a lightspeedes jövevénnyel szemben, de ez hamar szertefoszlott: játékban is megtartotta jó szokását, és "harapott az inputra": leegyszerűsítve a dolgot azt mondhatnánk, effektíve ugyanúgy reagált célzási törekvéseinkre, mintha csak egy vezeték lógna ki az orra alól. A rakétázás és railezés kézre esett vele, bár a tracking aimet követelő lightning gunnal akadtak kisebb nehézségeink – igaz, ez valószínűleg csak megszokás kérdése, hiszen nem szembesültünk szenzoranomáliákkal és mindkét teszthez használt padon (kopott, 2 mm-es SteelSeries QcK+ és egy új Razer Goliathus Control) ugyanazt tapasztaltuk. Úgy fest tehát, hogy online FPS-re is rendben van a kicsike.
A pöttömnyi, 5 gramm tömegű akkumulátor [+]
A mindössze 5 gramm tömegű akkumulátor egy töltéssel durván 50 órát bír, de erre befolyással vannak a világítással kapcsolatos beállításaink, illetve az USB frekvencia is: ha 125/250 Hz-en használjuk lekapcsolt pilácsok mellett, a készenléti idő felkúszhat 100 óra tájékára is. Ha teljesen lemerül, akkor sincs okunk a kétségbeesésre, hiszen a (töltő)kábel csatlakoztatásával ott tudjuk folytatni ténykedésünket, ahol abbahagytuk, nem kell közbeiktatnunk pihenőt. Az egér amúgy támogatja a Logitech PowerPlay töltést is az aljában található két mágnesnek köszönhetően, így ha ilyen egérpadunk van, újabb alternatív kakaóadagolási módozat áll rendelkezésünkre.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!