Logitech G213 Prodigy – olcsóbb csodagyerek?

Kipróbáltuk a Logitech G szériájának olcsóbb, de még így is elég prémium árazású billentyűzetét.

Bevezetés, külső és tartozékok

Régi szereplője a Logitech a gamer billentyűzetek piacának, és nevéhez több különleges termék is fűződik, mint például a G15 programozható LCD kijelzőjével. A G213 Prodigy az aktuális termékpalettán viszonylag alul található, alig pár ezer forinttal drágább a cég által belépőszintűnek minősített G105-nél, amelyhez képest a legfontosabb extrát az RGB világítás megjelenése jelenti. Ha viszont más, a piacon elérhető termékekkel hasonlítjuk össze, akkor a 25 000 forintos ár már nem is tűnik annyira kevésnek – lássuk tehát, hogy mennyire gamer vagy nem gamer ez a billentyűzet!

Külső és tartozékok

Egy biztos, fizikai extrák tekintetében nem sokat kapunk a Logitechtől; elfeledkezhetünk a cserélhető, esetleg a fontosabb gomboknál emelt, érdesített vagy más módon feltűnőbbé tett billentyűkről és a kiszedő szerszámról, de még az USB kábel sem eltávolítható. A vezeték maga egyébként ellenálló szövetburkolatot kapott, hossza pedig 180 cm. A klaviatúrán nincs USB hub vagy töltőport, a csuklótámasz pedig integrált.


[+]

Ami magát a szerkezetet illeti, a G213 Prodigy egy méretes (450 x 213 x 33 mm), masszív billentyűzetet, ami persze pont az említett csuklótámasz miatt is tűnik olyan nagynak, a teljes egység tömege pedig 1,05 kg. A burkolat felül matt, alul pedig bordázott műanyag, alul két, oldalra nyíló, jókora láb is rendelkezésre áll, ha az alapból is több mint 32 mm-re az asztal síkja fölé emelkedő gombok nem lennének elég magasan nekünk. Amennyiben ezeket a lábakat kihajtjuk, a legfelső, numerikus gombsor már több mint 5 cm magasan lesz.


[+]

A billentyűk köré viszonylag vaskos keret került, amelyben felül egy világító „G” jelen kívül a Num Lock/Caps Lock/Scroll Lock visszajelzőit, és pár extra funkció gombját is megtaláljuk. Apró, de zavaró hiányosság, hogy az említett visszajelzők felirata gyakorlatilag olvashatatlan, tehát ránézésre elég nehéz megállapítani, hogy éppen mi van bekapcsolva, különösen akkor, ha csak egy LED világít.


[+]

A kiosztás tekintetében nincsenek meglepetések, legfeljebb szomorúan konstatálhatjuk, hogy magyar verzió nincs a G213 Prodigy-ből, a hazai boltokban ennek megfelelően elsősorban angol/amerikai változatban találkozhatunk vele. A gombok elrendezése a hagyományos vonalat követi, kétsoros Enterrel és külön blokkba rendezett kurzormozgató és numerikus részekkel.


[+]

Plusz gombokból a médialejátszóhoz tartozó blokkot kapjuk a numerikus rész fölött, illetve kapunk egy billentyűt a Game módhoz és egyet a háttérvilágításhoz is. Bár ránézésre nem mondanánk meg, de az F sor a mellékelt Gaming Software segítségével programozható is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés