Hirdetés

Mit tud az LG ívelt hangprojektora?

Kipróbáltuk az LG Music Flow HS8-LAS855-öt, a vállalat multi-room támogatású, nagy teljesítményű hangprojektorát.

Hirdetés

LG Music Flow HS8-LAS855

Bő tíz évvel ezelőtt még meglepődve, csodálkozva nézegettük az első hangprojektorokat, amelyek akkor teljesen újszerűen, futurisztikusan hatottak a hagyományos kialakítású hangfalakhoz, hangsugárzókhoz képest. Azóta már sok víz lefolyt a Dunán, a soundbarok a mindennapok részévé váltak, és a gyártók az évek során egyre nagyobb kínálatot építenek fel az ilyen hangeszközökből is, hogy a lehető legszélesebb körét fedjék le a vásárlói igényeknek. Megjelentek a beépített optikai meghajtóval, médialejátszóval, Wi-Fivel ellátott darabok, idővel pedig a multi-roomos eszközök is, és már kezdett úgy tűnni, hogy nem nagyon lehet újat mutatni ebben a termékkategóriában.

LG Music Flow HS8
LG Music Flow HS8-LAS855 [+]

Ám a Samsung és az LG megcáfolta ezt, hiszen mindkét koreai gigász bemutatta saját hajlított hangprojektorát. A két vállalattól kapott információk értelmében ennek a formavilágnak nem pusztán azért van jelentősége, mert így jobban passzolnak az ívelt tévékhez, hanem állítólag a hajlított kialakítás miatt a néző úgy érzi, hogy a hangok a szokottnál jobban körülölelik. Kíváncsiak voltunk, hogy ez tényleg így van-e, és amikor az LG felajánlotta, hogy kipróbálhatjuk első ívelt soundbarjukat, a Music Flow HS8-LAS855-öt, azonnal lecsaptunk a kínálkozó lehetőségre. Emellett az is érdekelt minket, hogy hogyan működnek a multi-room funkciók, tényleg lehet-e telefonos alkalmazással vezérelni a készüléket, képes-e elérni közvetlenül a netes zenei adatbázisokat, és ezek az extrák jelentenek-e tényleges hozzáadott értéket.

Figyelemfelkeltő külső

Az ívelt készülékházat leszámítva nem nagyon variáltak a dizájnnal, a frontfelületen és az oldalon végigfutó sűrű szövésű rácsozat mögött kaptak helyet a hangszórók, illetve középen a kikapcsolt állapotban láthatatlan, monokróm LCD kijelző. A távirányító vagy mobil eszköz hiányában használható kezelőpanel a hátlap bal felső sarkába került, de ennek segítségével csak a hangerő szabályozható, illetve az aktuális bemenet módosítható, tehát teljes értékű használatot nem tesz lehetővé.

LG Music Flow HS8
LG Music Flow HS8-LAS855 [+]

Hátul, középtájt helyezték el a HDMI be- és kimenetet, a digitális optikai, illetve analóg audiócsatlakozót és az Ethernet portot, illetve a "Service only" fedél alatt van egy USB kapu, de ez csak szoftverfrissítésre használható. A HS8 hangsugárzó 10,5 centiméter mély (hajlítással együtt), és csupán 4,3 centiméter magas, ami azt jelenti, hogy akár a tévé elé is nyugodtan elhelyezhető, nem kell attól tartani, hogy kitakarja majd a kép egy részét. Viszont 120 centiméteres szélessége miatt igazán csak a nagyobb televíziókhoz passzol; az 50 hüvelykes teszttévé előtt kicsit furán nézett ki, hiszen túllógott annak szélein. A legjobban természetesen egy ívelt tévéhez illik, de azért egy hagyományos, síkképernyős modell elé is nyugodtan oda lehet tenni. A vezeték nélkül csatlakozó mélynyomó átlagos méretű (17,1 x 39 x 26 cm) és dizájnjában tökéletesen passzol magához a hangprojektorhoz.

LG Music Flow HS8 csatlakozók
LG Music Flow HS8-LAS855 csatlakozók [+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement
  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények