Bevitel, hang, üzemidő, értékelés
Immár megszokott, hogy a klasszikus méretkategóriákat a gyártók egy kicsit nagyobb kijelzővel szerelik – tehát a 15,6”-es méretű házba 16”-es, a 13,3”-es házba pedig 14”-es panel kerül. Ezt teszi nagyjából a Lenovo is, ám a ThinkPad X1 képernyőjének kerete nem annyira vékony, mint az eleganciát mindenek elé helyező ultrabookoknál. Ezáltal viszont marad egy kis plusz hely a billentyűzet két oldalán, melyet a Lenovo a hangszórókkal töltött fel.
Maga a klaviatúra kényelmes, jól eltalált ellenállással és 1,5 mm-es rugóúttal, de a gép vékonysága miatt már nincs meg az klasszikus „thinkpad-érzés”, ami régen a márkát jellemezte. Nem rossz, sőt, nagyon is jó, de nem emelkedik ki a felső kategóriás gépek sorából. Közepén persze megtaláljuk a piros trackpointot, a tapipad felett pedig az ehhez tartozó három gombot. Nem hiányzik a háttérvilágítás sem (két fokozatban állítható), a vékony bekapcsológombot pedig egy jól működő, gyors ujjlenyomat-olvasóval kombinálták.
Az integrált gombokkal rendelkező tapipad kényelmes, pontos, de talán lehetne valamivel szélesebb is. Az oldalról kihúzható aktív toll is precíz, de rövid és vékony (112 mm hosszú és kb. 5 mm az átmérője), ha ezt a beviteli módot preferáljuk, akkor kénytelenek leszünk külön beszerezni egy valódi toll méreteihez jobban passzoló egységet.
Ami a hangminőséget illeti, ahogy már említettük, a hangszórók felül vannak – de csak a magassugárzók, a kétutas rendszer „mélynyomói” ugyanis elöl, alul foglalnak helyet. Ez a kombináció a standard notebook formációban elég jól teljesít, de például sátor- vagy médialejátszó formában már inkább hátrányos lesz, mint előnyös.
Hirdetés
Notebook állásban viszont egy egész mélyre, körülbelül 120-150 Hz-re menő hangot kapunk, viszonylag nagy térrel és dinamikával, mely videózásra, zenehallgatásra is megteszi, videóhívásokra pedig tökéletes (a másik fél pedig a FHD felbontású kamerának és a négy egységből álló mikrofontömbnek örülhet).
Üzemidő
Vékony gépházában „csak” 57 Wh-s akkumulátort hordoz a ThinkPad X1 Yoga Gen 7, ezzel pedig nem tud az üzemidő bajnoka lenni – ráadásul a Core i7-1270P sem igazán energiatakarékos, már viszonylag alacsony terhelésen is gyorsan megemeli a TDP-t. Ezek ellenére is számíthatunk rá, hogy irodai feladatokhoz valószínűleg nem kell töltőt pakolnunk, egy munkanapot ki tudunk húzni (és ha nem, az USB-PD töltő viszonylag kicsi, könnyű és bármilyen kompatibilis adapterrel könnyen helyettesíthető).
Értékelés
Egy ThinkPadtól többet várunk, mint hogy egy jó üzleti notebook legyen, és ez a hetedik generációs, 2 az 1-ben modell többet is ad. De vajon elég lesz-e ahhoz, hogy elfeledtesse velünk a másfél millió forintos árat? Ezzel kapcsolatban már vannak kétségeink. Ami biztos, hogy a gép kivitele példás, és ugyan a dizájn messze került a klasszikus ThinkPad formától, sehol sem fogunk szégyent vallani vele. Az alumíniumburkolat erős, a gépház strapabírónak tűnik, a zsanérok viszont lehetnének valamivel szorosabbak.
Nagy felbontású webkamera és négy mikrofon segíti a videókonferenciát [+]
A hardver erős, az új Alder Lake-P, ha nem is váltja meg a világot, de érezhető előrelépést jelent az elődhöz képest. Igaz, az energiafogyasztás némileg csalódást keltő, ennél többet várunk a hibrid felépítéstől, de azért a töltés nélküli munkanapot hozza az X1 Gen 7. Dicséretet érdemel a kijelző is, mely minden paraméterében nagyon jó: matt felülete nem tükröződik, fénysűrűsége elég a kültéri munkához, kontrasztaránya magas, színhűsége pedig már gyárilag is nagyon jó. Nincs gond az ergonómiával sem, a billentyűzet kényelmes, igaz, a bal felső sarok melegedése kicsit sok. A csatlakozókínálat is bőséges, mindent egybevetve tehát egy kiváló üzleti notebookot kapunk – borsos áron.
Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 notebook
Wombath
A Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 notebookot a Lenovo hazai képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.